معاون استاندار قزوین: توانمندسازی نیازمندان، راهبردی موفق برای محرومیت زدایی است 

قزوین - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار قزوین گفت: توانمندسازی خانواده‌های نیازمندان با اجرای طرح‌هایی مانند هر کارمند یک حامی، اقدام بسیار ارزشمندی است که تجربه اجرای آن در استان‌های مختلف، نشان از موفقیت این راهبرد در خدمت رسانی و محرومیت زدایی دارد.  

به گزارش ایرنا، رقیه نانگیر روز چهارشنبه در دیدار مهرعلی حق گویان مدیرکل کمیته امداد استان قزوین، اجرای طرح هر کارمند یک حامی را اقدامی موثر توصیف کرد و افزود: با اجرای این طرح‌ و استفاده از توان جمعی می‌توان برای کمک به زندگی فرزندان ایتام و محسنین اقدام کرد.
وی با بیان اینکه امروز شاهد خدمات متنوعی از سوی کمیته امداد به خانواده‌های محروم هستیم، ادامه داد: استفاده از روش‌های نوین برای مشارکت مردم در کارهای خیر مانند کدهای دستوری و روش کارت به کارت مستقیم به حساب ایتام و نیازمندان اقدام موثر و ارزشمندی است و اگر این خدمات بیش از پیش به اطلاع عموم رسانده شود یقینا در توسعه فرهنگ نیکوکاری موثر خواهد بود.  
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار قزوین اضافه کرد: کارمندان دستگاه‌های مختلف برای کمک به نیازمندان علاقه دارند چون خدمت به محرومان مورد تاکید آموزه‌های دینی ما و ریشه در فرهنگ مردم ایران دارد.
وی تاکید کرد: استانداری قزوین برای محرومیت زدایی در کنار کمیته امداد امام (ره) قرار دارد و امیدواریم با کار جمعی و افزایش مشارکت کارکنان دستگاه‌های مختلف در این طرح، شاهد رشد خدمت به محرومان باشیم.
نانگیر عنوان کرد:اگر به دنبال رفع چهره فقر از جامعه هستیم باید توانمندسازی خانواده‌ها را به جد دنبال کنیم تا بتوانیم شاهد پایداری سیاست محرومیت زدایی باشیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار قزوین تصریح کرد: افزایش آمار افراد تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) در واقع زنگ خطر است و باید مراقب آسیب‌های فقر هم باشیم.  
نانگیر یادآور شد: امروز مشارکت در طرح‌های مختلف کمیته امداد امام (ره) امری مهم در رفع محرومیت از جامعه است چون این نهاد با خدمات خود نسبت به جامعه هدف اشراف لازم را دارد.
در حال حاضر حدود ۹۳۰ خانوار معادل ۳۵ هزار نفر و هزار و ۴۰۰ فرزند یتیم و ۲ هزار و ۹۰۰ فرزند محسنین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی استان قزوین هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =