حدود پنج میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در چالوس پرداخت شد

نوشهر - ایرنا - رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی چالوس از پرداخت چهار میلیارد و ۹۱۹ میلیون تومان تسهیلات حمایتی دولت برای کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از کرونا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، عبدالله کیاکجوری روز چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان گفت : پرداخت این میزان تسهیلات در سال جاری برای ۲۸۹ پرونده با اشتغال ۴۸۰ نفر از سوی بانک های عامل صورت گرفته است.

وی افزود : در حال حاضر نیز ۶۳۳ پرونده با اشتغال یک هزار و ۵۸۵ نفر برای دریافت ۱۹ میلیارد و ۴۱۰میلیون تومان تسهیلات در شعب بانک های عامل در این شهرستان در دست بررسی است.

رئیس اداره تعاون چالوس گفت : هم اکنون ۶۴۰ پرونده دیگر متقاضیان با اشتغال یک هزار و ۵۹۷ نفر در مرکز استان در حال بررسی است که امیدواریم پس از تکمیل بررسی ها ، هر چه زودتر برای پرداخت تسهیلات ۱۹ میلیارد و ۵۵۲ میلیون تومانی به بانک های شهرستان ابلاغ شود.

وی افزود : مهلت ثبت نام برخورداری از تسهیلات کرونا برای کسب و کارهای بیمه نشده تا پایان شهریور است و متقضایان می توانند با مراجعه به سامانه کارا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir ثبت نام کنند.

فرماندار چالوس نیز در این جلسه با اشاره به بازگشت سه واحد راحد به چرخه تولید در شهرستان گفت: با پی گیری های صورت گرفته از ۱۸ واحد تولیدی بزرگ راکد شهرستان سه واحد فعال شدند و بقیه نیز دارای مشکلاتی همچون عدم اراده صاحبان برای فعال شدن و نداشتن بازار برای تولیدات هستند.

محمدناصر زندی بر ضرورت تعامل تمامی دستگاه های اجرایی برای فعال شدن واحدهای راکد تاکید کرد و افزود : مسئولان دستگاه های مربوطه باید با حضور در محل  این واحدهای تولیدی نسبت به شناسایی مشکلات و پیگیری برای فعال کردن آنها اقدام کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که با فعال شدن کارگاه های تولیدی شهرستان علاوه بر رونق کسب و کار ، زمینه اشتغال برای کارگران بیشتری در این شهرستان فراهم شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =