مردم باید توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند

قصرشیرین- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان گیلانغرب گفت: وضعیت این شهرستان در زمینه ابتلا به بیماری کرونا باتوجه به افزایش شمار مبتلایان قرمز است و از این رو مردم باید توصیه‌های بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را جدی بگیرند.

دکتر شاپور جهانی روز چهارشنبه در حاشیه تجلیل از پرسنل مراکز فوریت های گیلانغرب به مناسبت روز اورژانس افزود: تنها راه مقابله با بیماری ویروسی کرونا و قطع زنجیره انتقال این ویروس رعایت موازین و دستورالعمل های بهداشتی است.

وی اظهار داشت: پرهیز از سفرهای غیرضروری، جلوگیری از برگزاری آیین های تجمعی و ماندن در منزل از مواردی هستند که مردم برای مقابله با کرونا باید آن را رعایت کنند.

رییس شبکه بهداشت و درمان گیلانغرب در ادامه با قدردانی از تلاش های کادر درمان برای خدمات رسانی به بیماران گفت: پنج مرکز فوریت های پزشکی در شهرستان گیلانغرب با ۳۲ پرسنل و هشت  دستگاه آمبولانس ارایه خدمت می کنند.

جهانی اضافه کرد: از ابتدای امسال توسط این پایگاه ها ۲۸۰ مورد ماموریت انجام گرفته است که ۱۸۰ مورد جاده ای و ۱۰۰ مورد درون شهری در سطح شهر گیلانغرب و سرمست بوده است.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۱۷۹ بیمار کرونای دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۲۳ هزار و ۶۳۲ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز چهارشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۶ شهریور ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۹۸۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۷۲۶ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴۱۰ هزار و ۳۳۴ نفر رسید.