۴۰۳ عنوان برنامه هفته دفاع مقدس در خراسان شمالی برگزار می‌شود

بجنورد-ایرنا- فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) خراسان شمالی گفت: ۴۰۳ عنوان برنامه هفته دفاع مقدس در این استان برگزار می‌شود که ۱۹۱ برنامه آن تخصصی است.

سردار ابوالقاسم چمن روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران استان اظهار داشت: از مجموع این برنامه ها نیز ۲۱۲ عنوان برنامه در سطح نواحی و شهرستان های استان در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه تمامی برنامه های هفته دفاع مقدس با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود، افزود: برنامه هایی که توسط بسیج اقشار اجرایی می شود با همکاری و مشارکت دستگاه های مختلف است که بسیج جامعه پزشکی از جمله آن  است.

وی گفت: بسیج جامعه پزشکی با حضور در مناطق محروم و دور دست روستایی به مردم خدمت ارائه می دهد.

فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) خراسان شمالی به شعار چهلمین گرامیداشت هفته دفاع مقدس با عنوان ما می توانیم اشاره کرد و گفت: ما ثابت کرده ایم که در تمامی حوزه ها قوی هستیم و در بخش های مختلف توانسته ایم به خودباوری و قله های موفقیت دست یابیم.

سردار چمن تکریم و تجلیل از خانواده های شهدا را وظیفه امروز و هر روز دانست و اظهار داشت: یاد و خاطره شهدا را فراموش نخواهیم کرد زیرا که آنان بودند که با ایثارگری و جانبازی افتخار و غرور را برای کشورمان به ارمغان آوردند.

وی بر نهادینه شدن فرهنگ شهید و شهادت و ایثارگری در جامعه تاکید کرد و افزود: فرهنگ دفاع مقدس و ارزش های آن را باید حفظ کنیم و امروز بیش از هر روز دیگر به فرهنگ عاشورایی دفاع مقدس نیازمند هستیم.

فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) خراسان شمالی با بیان اینکه با توجه به شرایط کرونا بخشی از برنامه های این هفته از جمله نمایشگاه دفاع مقدس به صورت مجازی است افزود: در این فضاها محتواهایی در قالب های مختلف ارائه خواهد شد.

سردار چمن افزود: در هر استان یک هفته به عنوان هفته گرامیداشت دفاع مقدس در نظر گرفته شده است که ۲۶ مهرماه تا دوم آبان مختص خراسان شمالی است و در این فرصت نقش استان را در دوران دفاع مقدس تبیین خواهیم کرد.

وی افزود: در این راستا مستند روایت ناتمام در صدا و سیما پخش خواهد شد.

وی اظهار دشات: همچنین عملیات نصر ۲ نیز در شهرستان اسفراین بازسازی خواهد شد که خراسان شمالی در این عملیات نقش مهمی ایفا کرده بود.

مسوول مرکز حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس بسیج و سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی هم گفت: هفته دفاع مقدس از سوم خرداد آغاز شده و تا ۲۰ اسفند ادامه دارد، ۴۰ هفته مختص گرامیداشت دفاع مقدس است.

حیدرعلی پورزاهد بر ایجاد قرار گاه ویژه پیشکسوتان دفاع مقدس نیز اشاره کرد و افزود: در این قرار گاه بنا شده است که تمامی مسایل و مشکلات مربوط به رزمنده های دوران دفاع مقدس بررسی و برای رفع آنان تلاش کنیم.

وی اظهار داشت: در استان خراسان شمالی ۳۵ هزار رزمنده وجود دارد که از این تعداد ۳۲ هزار مربوط به سپاه و بسیج است.

وی به تولید آثار فاخر در خصوص شهدا نیز تاکید کرد و افزود: تاکنون محتواهای فاخری در خصوص تعدادی از شهدای مدافع حرم استان تهیه شده است که باید در این راستا بیشتر تلاش شود.

این استان سه هزار شهید، شش هزار جانباز دارد و ۳۵ هزار رزمنده هم در جبهه ها داشته است.

بسیجیان خراسان شمالی در ۲۲ گروه اقشار بسیج سازماندهی شده‌اند.

خراسان شمالی با جمعیت ۸۶۳ هزار نفر بیش از ۳۰۰ هزار نفر بسیجی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =