تعویض پلاک اینترنتی خودروها در خراسان رضوی آغاز شد

مشهد- ایرنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: اجرای طرح نوبت‌دهی اینترنتی در مراکز تعویض پلاک خودروها در مشهد از امروز ۲۶ شهریور ماه آغاز شد.

سرهنگ حمیدرضا دهنوی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: طرح نوبت‌دهی اینترنتی خدمات شماره‌گذاری خودرو با توجه به ضرورت اجرایی آن، لزوم کاستن ازدحام در شرایط شیوه ویروس همه‌گیر کرونا، رعایت پروتکلهای بهداشتی و وضعیت قرمز خراسان رضوی در این مراکز اجرایی شد. 

وی ادامه داد: بر این اساس از روز شنبه آتی ٢٩ شهریور ماه جاری ارائه خدمات پلاک خودرو فقط با نوبت‌دهی اینترنتی انجام می‌شود. 

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان رضوی "کاهش مراجعات حضوری، پرهیز از ازدحام مردم، مدیریت مراجعات به مرکز تعویض پلاک و حذف زمان انتظار برای متقاضیان در صف تعویض پلاک خودرو" را از مزایای این طرح ذکر و بیان کرد: با اجرای نوبت‌دهی اینترنتی، خدمات شماره‌گذاری خودرو در صورت تکمیل بودن مدارک ظرف کمتر از یک ساعت انجام خواهد شد.

وی گفت: در این چارچوب ۱۱ خدمت نظیر نقل و انتقال مالکیت، احراز محل سکونت، صدور سند سبز المثنی، فک رهن، اصلاح مشخصات، پلاک المثنی، اختصاص پلاک مجازی خودرو و صدور تاییدیه نقل و انتقال المثنی در سامانه انجام می‌شود. 

سرهنگ دهنوی افزود: مالکان خودروهای سواری شخصی و عمومی، وانت شخصی و عمومی، موتورسیکلت، خودروهای سنگین و ماشینهای کشاورزی در قالب طرح نوبت‌دهی اینترنتی شماره‌گذاری خودرو خدمات لازم را دریافت می‌کنند. 

وی ادامه داد: هر دو مرکز تعویض پلاک فعال در مشهد در سامانه" نوبت‌دهی تعویض پلاک" از امروز بارگزاری شده‌اند. ارائه خدمت به خودروهای سواری و موتورسیکلت فقط در مرکز شماره ١ واقع در بلوار ساجدی مشهد صورت می‌گیرد اما در مرکز شماره ٢ واقع در رباط طرق به مالکان همه انواع وسایل نقلیه خدمات ارائه می‌شود.

رییس پلیس راهور خراسان رضوی بر نوبت‌دهی اینترنتی برای همه خدمات مراکز تعویض پلاک خودرو تاکید و بیان کرد: بر این اساس هر فرد حقیقی و هر کد ملی در هر روز فقط یک نوبت دریافت می‌کند و بیشتر از آن امکانپذیر نیست. 

وی زمان ارائه خدمات پلاک خودرور را ساعات ٧ تا ١٤ اعلام و بیان کرد: همچنین حضور مراجعان بر اساس نوبت در ساعت و تاریخ مشخص شده الزامی است. در صورت عدم حضور در ساعت مقرر، از طریق پیامک اطلاع‌رسانی خواهد شد.

سرهنگ دهنوی گفت: روزانه در مرکز تعویض پلاک شماره ١ مشهد به حدود ٨٠٠ دستگاه خودرو و در مرکز ٢ به حدود ٥٠٠ دستگاه خودرو خدمترسانی می‌شود. 

وی همچنین بر لزوم رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی تاکید و بیان کرد: از ورود افراد بدون ماسک صورت در مراکز تعویض پلاک ممانعت به عمل می‌آید. 

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی افزود: شهروندان مشهدی در صورت هرگونه ابهام می‌توانند بطور ۲۴ ساعته از طریق تماس با شماره تلفن ٣٧٦٧٠٤١٦ نسبت به رفع ابهام و دریافت پاسخ اقدام کنند. 

روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد رفت و آمد می‌کنند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =