پرواز های هفتگی ماهان در یاسوج از سر گرفته می شود

یاسوج- ایرنا- مدیر فرودگاه یاسوج گفت: پس از چند هفته وقفه در پروازهای شرکت ماهان به یاسوج که به علت محدودیت ناوگان صورت گرفت، با پیگیری های استاندار و هماهنگی های انجام شده پروازهای هفتگی این شرکت از امروز ۲۶ شهریور ماه طبق روال گذشته، از سر گرفته می شود. 

علی محسنیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برنامه پروازی شرکت ماهان روزهای شنبه و چهارشنبه به ترتیب شنبه ها از تهران ساعت ۱۱:۳۰ از یاسوج ساعت ١٣:٥٠و چهارشنبه ها از تهران ١٢:٣٥ و از یاسوج ١٤:٥٠ دقیقه خواهد بود.

وی افزود: شرکت هواپیمایی ماهان در۲ سال گذشته با استفاده از هواپیمای RJ نسبت به برقراری پرواز در روزهای مذکور به شهر یاسوج اقدام کرده است.

شرکت هواپیمایی ماهان در سه هفته گذشته به دلیل کمبود ناوگان و تعمیرات ،پرواز های خود را بطور موقت به فرودگاه یاسوج لغو کرده بود.

وی افزود: با پیگیری های انجام شده  و به دنبال انجام چند پرواز آزمایشی توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) با ناوگان ATR۷۲ و ایر باس ۳۱۹ به یاسوج پیگیری و تلاش برای انجام پرواز ها از سوی مسیولان استان در حال انجام است. 

مدیر فرودگاه یاسوج تصریح کرد: شرکت هما هنوز به جمع بندی های فنی و بازرگانی نرسیده و پاسخی به فرودگاه یاسوج  نداده است.

محسنیان تاکید کرد که فرودگاه یاسوج همه زیرساخت ها و امکانات مناسب عملیاتی برای پذیرش پرواز ها تا هواپیمای رده بدنه متوسط را در اختیار دارد.

۲۹ بهمن ماه سال ۹۶ هواپیمای ATR۷۲ شرکت هواپیمایی آسمان با ۶۶ مسافر در ارتفاعات دنا سقوط کرد و موجب تعطیل شدن پروازهای فرودگاه یاسوج شد.

با پیگیری مدیران فرودگاه پس از ۷۷ روز از سانحه ،پروازهای فرودگاه یاسوج از سرگرفته شد.

شرکت هواپیمایی آتا پروازهایی از یاسوج به تهران و بالعکس در این فرودگاه برقرار کرد اما پس از چند روز پروازها به دلیل آنچه شرکت آتا مشکلات حقوقی نامید تعطیل شد و شرکت هواپیمایی آتا از فرودگاه یاسوج رفت.

فرودگاه یاسوج بعد از فرودگاه شهرکرد مرتفع ترین فرودگاه کشور است با این تفاوت فرودگاه شهرکرد در منطقه مسطح قرار دارد در حالی که فرودگاه یاسوج در کاسه قرار گرفته است و این شرایط را برای نشست و برخاست هواپیما خاص می کند.

در سال ۹۳ فرودگاه یاسوج یکی از محدودترین باندهای فرودگاهی کشور را داشت . طول باند آن ۲۶۰۰ متر وpcn(میزان فشردگی آسفالت در واحد متر مربع) آن نیز پایین بود.

ظرف ۳۰ ماه بزرگترین پروژه عملیات خاکی کشور و استان با حجم یک میلیون و ۳۰۰ هزار متر مکعب در فرودگاه یاسوج انجام شد.

pcn باند فرودگاه از ۲۶ به ۴۶ و طول باند نیز از ۲۶۰۰ متر به ۳۲۰۰متر ارتقا یافت تا یکی از با کیفیت ترین باندهای فرودگاهی کشور در استان کهگیلویه و بویراحمد ساخته شود.

روشنایی باند فرودگاه یاسوج نیز کامل شده و در شرایط مه و شب نیز می تواند پرواز داشته باشد یعنی فرودگاه یاسوج شرایط لازم برای انجام پرواز در شب را دارد.

ساخت فرودگاه یاسوج از جمله مصوبه های سفر خرداد ماه سال ۷۳ رهبر معظم انقلاب به استان کهگیلویه و بویراحمد بود.

فرودگاه یاسوج اکنون به گفته مدیر فرودگاه ،کارشناسان هوانوردی و استاندار کهگیلویه و بویراحمد هیچ مشکل و مانعی برای از سرگیری مجدد پروازهای مسافری تهران یاسوج و برعکس و دیگر شهرهای کشور ندارد.

شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

استان کهگیلویه و بویراحمد با ۷۲۰ هزار نفر جمعیت در جنوب غربی ایران قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha