۲۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۰۳
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 84041756
۸ نفر

برچسب‌ها

دومین تفاهم نامه طرح "هر کارخانه یک مدرسه" در میبد امضا شد

یزد- ایرنا- دومین تفاهم نامه طرح هر کارخانه یک مدرسه برای ساخت یک واحد آموزشی دیگر برای دانش آموزان میبد در زمینی به مساحت ۱۴ هزار مترمربع امضا شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی فرمانداری شهرستان , فرماندار میبد در این ارتباط گفت: با توجه به رشد جمعیت دانش‌آموزی و نیاز به بازسازی و نوسازی مدارس، با توصیه امام جمعه میبد و نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی  و با همکاری آموزش‌وپرورش و صنعت‌گران، طرح هر کارخانه یک مدرسه مطرح و در حال اجرا است.

حسین فلاح افزود: امروز تفاهم‌نامه احداث دومین مجتمع در فاز اول در یکی از نقاط شهر با ۵ میلیارد تومان اعتبار بین آموزش و پرورش و خیر امضاء شد و در هفته‌های آینده، پنجمین، ششمین و هفتمین واحدهای صنعتی هم پای‌کار آمده و مشارکت می‌کنند.

رییس آموزش‌وپرورش میبد هم با اشاره به اینکه امسال آموزش‌وپرورش جمعیت ۲۵ هزار دانش‌آموز را تجربه می‌کند و بعد از مرکز استان دارای بیشترین جمعیت دانش‌آموزی است گفت: در حال حاضر سه مجتمع آموزشی در سطح استان کلید خورده‌است که دو واحد آن در مرکز استان و یکی هم در میبد است.

محسن موحدی فرد افزود: تفاهم نامه امضا شده برای احداث یک مجتمع در زمینی به مساحت ۱۴ هزار مترمربع و در زیربنای ۲۵ هزار مترمربع در دوطبقه است که با ساخت آن یک‌پنجم جمعیت دانش‌آموزی شهرستان در سال‌های آینده در فضای فیزیکی خوب از مباحث آموزشی، تربیتی، اخلاقی و مذهبی این آموزشگاه بهره‌مند می‌شوند.

وی ادامه داد : مجموع مجتمع افزون بر ۵۰ میلیارد تومان هزینه دارد که فاز اول آن در قالب ۱۲ کلاس با ۵ میلیارد تومان با کمک خیر احداث می‌شود.

حاج احمد امامی فر خیر این مجتمع هم گفت: اولین قدمی که در امر خیر برداشتیم احداث مسجد و حسینیه و بیمارستان بود و امروز هم‌مدرسه است و می‌خواهیم مجتمع آموزشی بسازیم تا فرزندانمان خوب آموزش ببینند و بتوانند در محیط سالم درس بخوانند.

۲۵ هزار دانش آموز در ۱۴۳ واحد آموزشی در مقاطع مختلف ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم در میبد مشغول به تحصیل هستند.

مرکز این شهرستان ۱۰۵ هزار نفری  در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =