هوای آذربایجان‌غربی تا پایان هفته پایدار است

ارومیه- ایرنا- کارشناس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: بررسی نقشه‌های پیش‌بینی بیانگر استقرار جوی پایدار در استان تا پایان هفته است.

مهدی کریمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وزش باد تنها پدیده قابل پیش بینی برای آخر هفته استان است و سرعت وزش باد در مناطق جنوبی استان  تا ۶۰ کیلومتر برساعت افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه افزایش ابر پدیده غالب در شمال استان است، بیان کرد: طبق نقشه‌های پیش‌یابی رگبارهای پراکنده و خفیفی برای مناطق شمالی استان تا پایان هفته پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: دمای هوای ارومیه در ۲۴ ساعت گذشته بین۱۳ و ۳۰ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود و شهرستان پلدشت با ۳۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین و تکاب با ۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین شهرهای استان بودند.

اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوپتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛ بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =