تعداد روستاهای بهره‌مند از نعمت گاز در سروآباد سه برابر شد

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: تعداد روستاهای بهره‌مند از گاز طبیعی در سروآباد از ابتدای سال ۹۲ تاکنون از ۲۳ روستا به ۶۷ روستا رسیده که سه برابر افزایش نشان می‌دهد.

احمد فعله‌گری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بر تلاش برای افزایش ارتقا نفوذ گاز در این شهرستان تاکید کرد و افزود: میزان نفوذ گاز طبیعی در جمعیت روستایی سروآباد از ۳۴ درصد سال ۹۲ به ۹۵ درصد در سال جاری رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان به اشاره به اینکه ۷۲ روستای سروآباد قابلیت گازرسانی دارد، اظهار داشت: در حال حاضر گازرسانی به سه روستای این شهرستان در دست اجراست و طرح گازرسانی به ۲ روستا نیز در دست مطالعه است.

فعله‌گری با بیان اینکه اکنون پروژه گازرسانی به مجتمع روستایی نوین شامل روستاهای نوین، ناو و کلجی در حال اجراست، اضافه کرد: برای اجرای این طرح ۳۵ میلیارد ریال نیاز است و با اتمام آن سالانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر در مصرف سوخت مایع صرفه جویی می‌شود.

وی یادآور شد: برای اتمام این پروژه که در امتداد طرح‌های گازرسانی به شهر اورامان و روستاهای تابعه آن مثل سلین، ژیوار و بلبر در حال انجام است باید ۱۸ هزار متر لوله‌گذاری انجام شود که تاکنون پنج هزار متر آن اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان تاکید کرد: بدلیل شرایط توپوگرافی و ویژه منطقه سروآیاد بخصوص اورامانات، عملیات گازرسانی با دشواری مواجه بوده و هزینه آن نیز نسبت به دیگر نقاط استان بیشتر است.

در حال حاضر ۵۴۵ هزار مشترک در کردستان از خدمات شرکت گاز بهره‌مند بوده که ۱۶ هزار و ۶۰۰ مشترک آن مربوط به شهرستان سروآباد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha