۲۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۹
کد خبرنگار: 955
کد خبر: 84041719
۰ نفر

برچسب‌ها

رییس شورای شهرستان مشهد ابقاء شد

مشهد- ایرنا- مراسم انتخاب هیات رییسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهرستان مشهد امروز ۲۶ شهریور در آغاز چهارمین سال فعالیت این نهاد منتخب برگزار و "شهناز رمارم" در سمت ریاست آن ابقاء شد.

بر اساس رای‌گیری نشست روز چهارشنبه شورای اسلامی شهرستان مشهد "عبدالله دهقان" به عنوان نایب رییس، "سیدجواد حسینی" به عنوان منشی و "محمدجواد نظری" به عنوان خزانه‌دار این شورا انتخاب و معرفی شدند. 

نشست امروز شورای اسلامی شهرستان مشهد با حضور "عبدالله دهقان" از شورای بخش رضویه، "حسن شکاری" از شورای بخش احمدآباد، "سیدجواد حسینی" از شورای شهر رضویه، "محمدجواد نظری" از شورای شهر ملک‌آباد، "شهناز رمارم و رمضانعلی فیضی" اعضای شورای اسلامی شهر مشهد برگزار شد.

هفتمین عضو این شورا که نماینده شورای بخش مرکزی مشهد است، به دلیل انحلال آن شورا در مراسم رای‌گیری کاغذی امروز شورای اسلامی شهرستان مشهد حضور نداشت. غیبت داشت.

شورای بخش مرکزی که نمایندگی ۲۰۰ روستا را در شورای شهرستان مشهد بر عهده دارد پیش از این بخاطر طرح برخی اتهامات قضایی و استعفای جمعی اعضای آن منحل شده است.

یکی از اعضای شورای شهرستان مشهد در این نشست، فعالیت سه سال اخیر شورا را بدون حاشیه توصیف و بیان کرد: یاد سه عضو سابق شورا آقایان "شهلا، منوچهری و خانم حسین‌زاده" را گرامی می داریم که اکنون در جمع اعضا شورا حضور ندارند. 

عبدالله دهقان افزود: بخاطر شیوع ویروس همه‌گیر کرونا، در برخی فعالیتهای شورای شهرستان مشهد خلل وارد شد و از طرف دیگر با تصور برخی مسوولان که شوراها را رقیب خود می‌دانند مواجه هستیم لذا باید اعضای شورا در انجام وظایف خود مصمم‌تر عمل کنند و به دنبال نقش‌آفرینی واقعی این نهاد باشند. 

وی چالشهای اساسی کشور را اقتصادی ذکر و بیان کرد: مسوولان محلی شهرستان بدانند اگر به دنبال رفع مشکلات حاشیه کلانشهر مشهد هستند تنها راه رفع آنها تامین امکانات برای روستاها، حفظ جوانان در محیط روستا و تولیدگری این واحدهای جمعیتی است. 

شهرستان مشهد شامل سه بخش مرکزی، احمدآباد و رضویه دارای سه شهر مشهد، ملک‌آباد و رضویه،۱۱ دهستان و ۳۵۷ روستا است.

کلانشهر مشهد با ۳۵۰ کیلومترمربع مساحت در بخش مرکزی این شهرستان قرار دارد. همچنین ۱۲۸ روستای پرجمعیت شهرستان مشهد در حریم این کلانشهر واقع هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha