۱۰ هزار و ۲۰۹ پروژه عمرانی خراسان شمالی بهره‌برداری شد 

بجنورد-ایرنا- سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: ۱۰ هزار و ۲۰۹ پروژه عمرانی با بیش از ۷۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار ریالی، ۳۵۴ میلیون و ۸۰۰ هزار  یورو و یک میلیون دلار ارزش ارزی در این دولت به بهره‌برداری رسیده است. 

محسن محمدی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: افتتاح واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان، پروژه واحد تولید شمش آلومینیوم در جاجرم، پروژه توسعه فرودگاه بین المللی بجنورد و ساخت سالن ترمینال جدید و بهره برداری از ۸۰ کیلومتر بزرگراه بجنورد-جنگل گلستان از جمله پروژه های شاخص به بهره برداری رسیده در این دولت است. 

وی درباره اقدامات انجام شده در این دولت برای کمک به توسعه کشاورزی استان گفت: در هفت سال گذشته، پروژه های متعدد در حوزه کشاورزی و مدیریت منابع آب به بهره برداری رسید است که اجرای سیستم آبیاری نوین در ۱۴ هزار و ۵۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی، اجرای سد و شبکه آبیاری و زهکشی غلامان و سد و شبکه آبیاری و زهکشی چندیر از جمله آن است.

محمدی با بیان اینکه با وجود تحریم ها و کاهش قیمت نفت و مشکلات فروش نفت، اقدامات بزرگی در عمران استان انجام شده است گفت: ورزشگاه ۱۵ هزار  نفری بجنورد، اتمام برق رسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار، گازرسانی به ۴۴۹ روستا، گازرسانی به هشت شهر و پوشش ۱۰۰ درصدی شهرها در این زمینه از دیگر اقدامات شاخص دولت در این استان است. 

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی درباره اجرای پروژه های راهسازی در استان در دولت تدبیر و امید اظهار داشت: در این سال ها، بیش از ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت شده است. 

وی با اشاره به پروژه های افتتاحی در هفته دولت امسال گفت: در این هفته، لاین جنوبی کنارگذر شمالی بجنورد به طول ۲۳ کیلومتر افتتاح شد همچنین مرکز جراحی قلب بیمارستان امام حسن(ع) با زیربنای سه هزار مترمربع افتتاح شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی، بهره برداری و افتتاح هزار و ۱۶۴ واحد مسکن مهر در شهرستان های بجنورد، شیروان و اسفراین را از دیگر طرح های شاخص افتتاح شده در هفته دولت عنوان کرد و افزود: هزار واحد مسکن روستایی با استفاده از تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی، به بهره برداری رسید. 

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از جمعیت آن در روستاها سکونت دارند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =