خدمات رسانی روزانه به ۲ تا ۳ مورد بیمار مشکوک به کرونا در اردکان

یزد - ایرنا - رییس مرکز فوریت های پزشکی اردکان با اشاره به انجام پنج هزار و ۸۷۲ ماموریت این مجموعه در سال گذشته، از خدمات رسانی روزانه به ۲ تا سه مورد بیمار مشکوک به کرونا در این شهرستان خبر داد و تاکید کرد: بلافاصله پس از این ماموریت‌ها، آمبولانس مربوطه ضدعفونی و برای ماموریت بعدی آماده می‌شود.

مصطفی نوروزی روز پنجشنبه به مناسبت ۲۶ شهریور روز اورژانس  در گفت و گو با ایرنا افزود: کلمه اورژانس با شماره ۱۱۵ گره خورده است و قطعأ هر کدام از ما یک یا چند بار با این شماره تماس و درخواست کمک فوری جهت انجام اقدامات درمانی برای عزیزانمان نموده ایم.
وی اضافه کرد: سرعت و تسریع در حضور پرسنل اورژانس یکی از نکات کلیدی در حیات و بهبودی شخص مصدوم است،  چرا که اولین معاینه و درمان اولیه توسط کادر اورژانس،  تا رسیدن به مراکز درمانی صورت می پذیرد و می تواند مصدوم را از مرگ حتمی در شرایط بحرانی بوجودآمده رهایی دهد.
این مسوول تصریح کرد: امامتاسفانه هنوز فرهنگ سازی لازم توسط خانواده ها و مسوولان زیربط جهت  مزاحمت های تلفنی در رابطه با اورژانس۱۱۵ مرتفع نگردیده و برخی از تماس ها از روی شیطنت وهیجانات برخی اشخاص  صورت می پذیرد،  غافل از آنکه ممکن است همان لحظه عزیزی از یک خانواده در اوج بحران مرگ و زندگی دست و پا می زند.

نوروزی گفت: اورژانس ۱۱۵ اردکان با ۲پایگاه داخل شهر و ۶ پایگاه جاده ای و ۱۰دستگاه آمبولانس فعال در خدمت مردم شریف اردکان و توابع می باشد.

وی از فعالیت هشت پایگاه اورژانس در مناطق مختلف این شهرستان به اضافه‌  ۲ پایگاه مصوب برنامه ششم توسعه در مناطق نوگنبد و قلعه خرگوشی عقدا خبر داد و افزود: ۶ مورد از پایگاه‌های اورژانس شهرستان که در مناطق ترک‌آباد، عقدا، غزال سیاه‌کوه، خرانق، ساغند و رباط پشت بادام مستقر هستند، جزء پایگاه‌های جاده‌ای و ۲ مرکز دیگر به عنوان پایگاه شهری فعالیت می‌کنند.

 رییس مرکز فوریت های پزشکی اردکان با بیان این که تعداد ۴۷ کارشناس فوریت‌های پزشکی اقدامات اورژانسی اردکان را برعهده دارند، اظهار داشت:  حضور در مسابقات ورزشی، نمازهای جمعه، راهپیمایی‌ها و مراسم‌های مذهبی و تفریحی سطح شهرستان و امادگی برای هر نوع خدمات درمانی از دیگر اقدامات این مرکز به شمار می‌رود.

شهرستان ۱۰۵ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، احمدآباد و اردکان است.

  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =