شمار جان باختگان کرونا در آمریکا از ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفت

تهران – ایرنا – بحران همه‌گیری ویروس کرونا در آمریکا که همگان آن را متوجه سوءمدیریت دونالد ترامپ می‌دانند، اکنون با جان باختن بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مبتلایان به این ویروس در آمریکا، ترامپ را در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در تنگنای بیشتری قرار داده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، تارنمای خبری  «وردمترز دات اینفو» (www.worldometers.info) که بصورت برخط آمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان را منتشر می کند، شمار جان باختگان به ویروس کرونا در آمریکا را تا لحظه مخابره این خبر ۲۰۰ هزار و ۱۹۷ نفر اعلام کرد، شمار مبتلایان در آمریکا اکنون به بیش از شش میلیون و ۷۸۸هزار نفر رسیده است.

تناقش گویی در اعلام زمان شیوع کرونا در آمریکا

شبکه خبری سی ان ان گزارش داد: بنابر تحقیقاتی که توسط دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس (UCLA) به عمل آمده نشان می دهد ک همه گیری این ویروس مرگبار در آمریکا از اواخر ماه دسامبر ۲۰۱۹(آذر۱۳۹۸) شروع شده و این برخلاف آن چیزی است که تاکنون تصور می شد این ویروس در ماه ژانویه ۲۰۲۰(دی(۱۳۹۸) در این کشور شیوع پیدا کرده است.

ترامپ از دادن پاسخ طفره می رود

درحالی که هرچه بیشتر به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا که قرار است در آبان ماه برگزار شود، نزدیک تر می شویم ترامپ با فشارها و بحران های فراوان داخلی و بین المللی مواجه است، از پاسخ  به پرسش رای دهندگان پنسیلوانیا درباره مقابله وی با این ویروس در آمریکا طفره رفت.

شبکه خبری سی ان ان در گزارشی عنوان کرد: ترامپ روز سه شنبه (روز گذشته) با فرافکنی به پرسش رای دهندگان پنسیلوانایی درباره چگونگی نحوه مقابله وی با ویروس کرونا تنها گفته بود  که وی به شدت با این ویروس جنگیده است اما وی اشاره ای به گفته های پیشین خود که بارها شیوع این ویروس مرگبار در آمریکا را بی اهمیت خوانده بود، نکرد.

 شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به بیش از ۲۹ میلیون و ۷۲۷ هزار نفر رسیده که از این تعداد بالغ بر ۹۳۹ هزار نفر جان باخته اند، آمریکا هم اکنون بعنوان کانون این ویروس در جهان شناخته می شود.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =