۳۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۶
کد خبرنگار: 2581
کد خبر: 84041703
۰ نفر

برچسب‌ها

تهیه سه هزار و ۶۱۵ دقیقه فیلم آموزشی در گنبدکاووس

گنبدکاووس - ایرنا - مدیر اداره آموزش و پرورش گنبدکاووس گفت: سه هزار و ۶۱۵ دقیقه فیلم آموزشی توسط معلمان مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم این شهرستان برای بارگذاری در شبکه شاد تهیه شد.

کمال‌الدین نظرنژاد روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به شرایط شیوع کرونا و لزوم استفاده از شبکه شاد برای آموزش در کنار حضور فیزیکی محدود دانش آموزان در مدارس، سه فیلم ۳۰ دقیقه در مقطع پیش دبستانی و ۱۳۵ فیلم ۱۵ دقیقه‌ای در مقطع ابتدایی گنبدکاووس تهیه و به اداره کل آموزش و پرورش گلستان برای بارگذاری در شبکه شاد ارسال شد.

وی افزود: تولید محتوا شبکه شاد در پایه چهارم ابتدایی استان گلستان به آموزش و پرورش گنبدکاووس محول شد که فرهنگیان ۳۰ مدرسه فیلم‌های کوتاه دروس مختلف را تهیه کردند.

مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس ادامه داد: در مقطع متوسطه اول و دوم نیز مطابق اعلام اداره کل آموزش و پرورش گلستان قرار شد هر شهرستان سه درس از هر کتاب درسی را تهیه کند که سهم معلمان این شهرستان ۶۰ فیلم کوتاه ۲۵ دقیقه‌ای بود.

نظرنژاد گفت: مدارس گنبدکاووس به صورت روزانه برای مقابله با شیوع کرونا ضدعفونی می‌شود و با توجه به زرد بودن وضعیت شیوع این بیماری در شهرستان، به طور میانگین ۸۰ درصد دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس حضور می‌یابند.

وی اظهار داشت: مدارسی که جمعیت دانش آموزی بالایی دارند با ۵۰ درصد ظرفیت و به صورت زوج و فرد با ظرفیت هر کلاس حداکثر ۱۵ نفر و در مدارس با جمعیت دانش آموزی کمتر از ۱۰۰ نفر کلاس‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به صورت حضوری در حال برگزاری است.

مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس همچنین با اشاره به دسترسی نداشتن ۵۲ درصد دانش آموزان این شهرستان به شبکه شاد به سبب فراهم نبودن زیرساخت‌ها و مشکلات اقتصادی خانواده‌ها، گفت: برای این دانش آموزان بسته‌های آموزشی در قالب درسنامه کتاب و لوح فشرده آماده شده است.

سال تحصیلی ۹۹ - ۱۴۰۰ با نام نویسی ۸۵ هزار دانش‌آموز گنبدی از ۱۵ شهریور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک به سبب شرایط کرونایی در ۵۰۰ آموزشگاه مناطق شهری و روستایی این شهرستان آغاز شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =