استاندار قزوین: بازرسی از ادارات و شهرداری‌های استان افزایش یابد

قزوین – ایرنا – استاندار قزوین گفت: باید بازرسی و نظارت از ادارات کل، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و شهرداری‌های استان به خصوص با نزدیک شدن به پایان دولت افزایش یابد و به شکلی پویاتر، عملیاتی‌تر و زنده‌تر برنامه‌ها و ماموریت‌های این حوزه در پیش گرفته شود.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری قزوین، افزود: باید سعی کنیم نظارت و بازرسی بیشتری بر دستگاه‌های اجرایی استان داشته باشیم تا کارهای مردم زمین نماند.

وی اضافه کرد: دفتر بازرسی باید به این موضوع ورود جدی داشته باشد و به دستگاه‌های کوتاهی کننده، تذکر داده و به استاندار هم گزارش نماید تا در صورت نیاز برای حل مشکل و جلوگیری از تضییع حقوق مردم تصمیم گیری شود.

استاندار قزوین با بیان اینکه حوزه بازرسی از اهمیت بسیار زیادی در تمشیت امور و پیگیری مطلوب ماموریت‌ها و سیاست‌های ابلاغی دارد، افزود:کسی که می‌خواهد در این جایگاه قرار گیرد باید شرایط لازم را داشته باشد به همین دلیل مدت زمان انتخاب متصدی این جایگاه در استان طولانی شد.

وی با اشاره به انتخاب حجت الاسلام نعمت اللهی به عنوان مدیر کل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری قزوین، افزود: بررسی‌های زیادی در این زمینه انجام شد و در نهایت مدیر جدید با توجه به تجربه مدیریتی، دانش و علم تخصصی و شناخت بسیار خوب از سطح استان انتخاب شدند.

جمالی پور افزود: کسی که می‌خواهد سکان دفتر بازرسی استانداری قزوین را به دست بگیرد باید در بین مدیران مقبولیت داشته باشد چون بازرسی علاوه بر اینکه بر ساختار فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها نظارت می‌کند بر عملکرد مدیران کل نیز نظارت دارد تا استاندار در روند عملکرد مدیران قرار گیرد.

وی گفت: با توجه به این موضوع و بررسی‌های همه جانبه به حجت الاسلام نعمت اللهی رسیدیم و از ایشان درخواست کردیم این مسوولیت را قبول کنند.

این مسوول با بیان اینکه تحقق ماموریت‌های این دستگاه نیازمند هماهنگی و تشریک مساعی است، افزود: باید مدیر جدید، تعامل سازنده‌ای را با همه مدیران و دستگاه‌های سطح استان برقرار کند و بتواند شرایط مناسبی را برای پیشبرد ماموریت‌های دولت در سطح استان رقم بزند.

استاندار قزوین گفت: باید همه مدیران استان از معاونان استاندار و مسوولان سایر دستگاه‌ها به این مدیر جدید کمک کنند چون تحقق ماموریت‌ها و برنامه‌های نظارتی به تنهایی میسر نخواهد شد.

در پایان این مراسم از زحمات مرتضی سمیعی در مدت تصدی مسوولیت سرپرستی دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری قزوین تجلیل شد و حکم مسوولیت حجت الاسلام علی نعمت الهی در این سمت به وی تحویل گردید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha