معاون استاندار: قزوین هفته گذشته بدترین شرایط کرونایی را تجربه کرد

قزوین - ایرنا - جانشین ستاد مقابله با کرونا استان قزوین گفت : قزوین هفته گذشته بدترین شرایط کرونایی را تجربه کرد و امروز همچنان در اوج خطر است.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بی‌توجهی شهروندان به رعایت اصول بهداشتی در بازار، اماکن تجاری ، تالارهای پذیرایی ، نانوایی ها، مطب پزشکان و دفاتر خدماتی از عمده عوامل افزایش روند این ویروس در قزوین است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

حبیبی خاطرنشان کرد: هم اکنون ویروس کرونا درمان قطعی ندارد و تنها راه مقابله با آن استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

وی با توجه به اوج خطر بودن قزوین به شهروندان تاکید کرد که در این شرایط ضمن مسوولیت اجتماعی، بیشتر به فکر سلامتی خود باشند و از حضور در تجمعات و مراسم دارای ازدحام پرهیز نمایند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت : برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مردم از مینی بوس ها برای حمل و نقل استفاده نکنند و ناوگان اتوبوسرانی هم باید از ۵۰ درصد ظرفیت خود استفاده کند.

به گفته وی تاکسی ها هم نباید بیشتر از ۳ نفر مسافر سوار کنند و نوبت دهی مطب ها نیز باید به شکل تلفنی باشد.

جانشین ستاد مقابله با کرونا استان قزوین با اشاره به پیک بستری ها و مرگ و میر ناشی از گسترش کرونا در چند روز اخیر ، گفت: اگر این آمار روند افزایشی داشته باشد براساس ارزیابی ها برای ادامه فعالیت صنوف پر خطر با دانشگاه علوم پزشکی تصمیم گیری خواهیم کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: از اصحاب رسانه استان درخواست داریم مثل اوایل شیوع این ویروس با تحلیل‌های خود پای کار بیایند و پویش "من ماسک می‌زنم" را برای مقابله با این ویروس جریان سازی کنند.

وی اضافه کرد:هم اکنون استفاده مردم از فضای مجازی به واسطه کرونا دوسه برابر شده است و اگر این پویش تقویت شود نقش موثری در کنترل کرونا خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =