نشست مجازی «تجاوز صدام و مقاومت مردم ایران» در ژاپن برگزار می شود

پکن- ایرنا- نشست تخصصی «تجاوز صدام و مقاومت مردم ایران» به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و مقاومت قهرمانانه ملت بزرگ ایران از سوی رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن برگزار می شود.

به گزارش ایرنا از رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن، در این برنامه علاوه بر رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن، دکتر شیزوکو تسویا رئیس انجمن مردم نهاد ژاپنی موست، حجت الاسلام ابراهیم ساوادا اسلام شناس و معاون نمایندگی المصطفی(ص) در ژاپن و خانم سبا بابایی (کونیکو یامامورا) تنها مادر شهید ژاپنی مقیم ایران نیز به روایت موضوعات مرتبط و ارائه مباحثی در این زمینه خواهند پرداخت.

دکتر تسویا از پزشکانی است که نقش بسیار مهمی در خصوص معرفی فجایع حمله شیمیایی صدام به جهانیان و همچنین درمان برخی از جانبازان شیمیایی داشته و در این زمینه کتابی را هم منتشر کرده و ارتباطات نزدیکی را میان هیروشیما و سردشت محقق کرده است.

وی همه ساله و همزمان با برگزاری جشنواره صلح در هیروشیما به مناسبت سالگرد حمله اتمی آمریکا، جمعی از هنرمندان و جانبازان ایرانی را نیز دعوت کرده تا ضمن نمایش چند فیلم ایرانی، در این برنامه نیز حضور یابند. این شخصیت ژاپنی نقش بسیار ارزشمند و قابل تقدیری را در معرفی این رویدادها و مقاومت مردم ایران داشته است.

خانم کونیکو یامامورا هم که نام قرآنی سبا را برای خود برگزیده است از حدود ۵۰ سال قبل در پی ازدواج با یک ایرانی به ایران مهاجرت نموده و علاوه بر این که جریانات انقلاب را شاهد بوده است، فرزند او محمد بابایی نیز در دفاع مقدس و در سن ۱۹ سالگی و در عملیات والفجر ۱ در منطقه فکه به شهادت رسید و کتاب "مهاجر سرزمین آفتاب" توسط نویسنده برجسته کشورمان حمید رسام از خاطرات این بانوی گرامی منتشر شده است.

وی پژوهشگر، مترجم، مدرس حوزه فرهنگی ژاپن و استاد پیشین گروه زبان و ادبیات ژاپنی دانشگاه تهران بوده است.

حجت الاسلام ابراهیم ساوادا اسلام شناس و معاون پژوهشی نمایندگی المصطفی(ص) در ژاپن نیز سال ها در ایران تحصیل نموده و اثر بزرگ و ماندگار ترجمه ژاپنی قرآن کریم و دیگر تالیفات در حوزه معرفی دقیق اسلام از جمله آثار اوست.

این نشست روز شنبه ۲۹ شهریور (۱۹سپتامبر) ساعت ۱۶ به وقت توکیو( ۱۱:۳۰ به وقت تهران) در فضای مجازی زوم برگزار خواهد شد. علاقه مندان برای شرکت در نشست می توانند لینک https://us۰۲web.zoom.us/j/۸۶۱۱۹۷۵۷۴۷۳ را در صفحه مرورگر خود باز کنند و یا در اپلیکیشن موبایلی یا کامپیوتری زوم، شناسه ۱۰ رقمی ۸۶۱۱۹۷۵۷۴۷۳ را به عنوان ایدی میتینگ وارد کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha