پنجره واحد به دنبال کوتاه کردن فرایندهای جذب سرمایه‌گذاران است

قزوین-ایرنا- مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین گفت: پنجره واحد سرمایه گذاری به دنبال کوتاه کردن فرایندهای جذب سرمایه گذاران و پاسخگویی سریع به استعلام‌ها در این حوزه است.

مرتضی علیخانی روز چهارشنبه در نشست ستاد سرمایه گذاری استان قزوین افزود: از فعالیت پنجره واحد سرمایه گذاری در استان مدت زمان زیادی نمی گذرد و ممکن است در پیشبرد امور و کارها نواقص و اشکالاتی وجود دارد که باید جمع بندی شده و برطرف شود.

وی اظهار داشت: طرح های سرمایه گذاری که در این ستاد پس از بررسی های اولیه از جمله در خصوص صلاحیت سرمایه گذار موافقیت اولیه را برای اجرا کسب می کنند نباید در ادامه کار با پاسخ منفی دستگاه های اجرایی روبرو شوند.

این مسوول گفت: زیبنده نیست که یک سرمایه گذار پس از ۶ ماه دوندگی و مراجعه به دستگاه های اجرایی با پاسخ منفی روبرو شود بنابراین اگر طرحی به هر دلیل قابلیت اجرا نداشته باشد باید از همان ابتدای کار به متقاضی اعلام شود.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری قزوین تاکید کرد: باید از ظرفیت های موجود در پنجره واحد برای حل مسایل و مشکلات حوزه سرمایه گذاری و تسهیل در این بخش استفاده کنیم.

علیخانی با بیان اینکه پنجره واحد وحدت رویه خوبی در حوزه سرمایه گذاری ایحاد می‌کند، خاطرنشان کرد: امروز برای حمایت از سرمایه گذاری تکلیف قانونی و شرعی داریم چرا که با تقویت این حوزه شاهد رشد و شکوفایی اقتصادی کشور خواهیم بود.

وی اظهار داشت: ضمن آنکه تسریع در پاسخگویی به سرمایه گذاران و صدور مجوزها باید مورد توجه دستگاه های اجرایی قرار بگیرد، اهلیت سرمایه گذاران نیز باید با جدیت بررسی شود.

این مسوول گفت: بیش از ۸۰۰ طرح مختلف سرمایه گذاری راکد و رها شده در استان قزوین وجود دارد یکی از دلایل این وضعیت آنها نداشتن صلاحیت سرمایه گذاران آنهاست که اگر به سرانجام برسند ۳۰ هزار شغل جدید ایجاد خواهد شد.

در این نشست، متقاضیان چند طرح سرمایه گذاری به تشریح جزییات طرح های خود پرداختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =