جمعیت برخوردار از آب آشامیدنی در شهرستان خرمدره به ۹۹ درصد رسید

زنجان - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: با تحت پوشش قرار گرفتن روستاهای ویستان بالا و پایین جمعیت تحت پوشش روستایی شرکت آب و فاضلاب در شهرستان خرمدره به ۹۹ درصد رسید.

علیرضا جزء قاسمی روز یکشنبه بابیان این مطلب به خبرنگاران افزود: در شهرستان خرمدره ۱۴ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر و بیش از چهار هزارو ۵۵۰ مشترک از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار می باشند.

وی یادآورشد: آب آشامیدنی این میزان جمعیت از طریق ۱۳ حلقه چاه آب شرب، ۶ دهنه چشمه و یک رشته قنات تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان ادامه داد: روستاهای تحت پوشش شرکت آبفا در شهرستان خرمدره دارای ۱۸ ایستگاه پمپاژ در مدار بهره برداری، خطوط انتقالی به طول ۴۳ هزار متر و شبکه توزیعی بالغ بر ۹۰ هزار متر می باشد.

جزء قاسمی تصریح کرد: ۲۰ باب مخزن با حجم ذخیره سازی بالغ بر پنج هزار مترمکعب برای ذخیره آب شرب روستایی در شهرستان خرمدره وجود دارد.

وی گفت: پس از یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی، امور آبفای شهرستان خرمدره در راستای خدمات رسانی مطلوبتر به روستائیان و جهت حصول نتایج بهتر، نسبت به نوسازی و بهسازی منابع تولید، ایستگاه های پمپاژ و ارتقاء شاخص های بهداشتی و کنترل کیفیت آب در این شهرستان اقدام نموده است.

این مسئول تصریح کرد: توسعه خدمات بخش روستایی و تسریع در ارائه این خدمات جزو اهداف و سیاست های راهبردی شرکت آب و فاضلاب در دوران پسا یکپارچه سازی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =