تصادفات منجر به فوت در گیلانغرب ۵۰ درصد کاهش یافت

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب گفت: تصادفات جاده ای منجر به فوت امسال در این شهرستان ۶ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد کاهش یافته است.

کوروش محمودیان روز چهارشنبه در جلسه شورای ترافیک گیلانغرب، افزود: در این شهرستان به منظور کاهش تصادفات جاده ای، نقاط حادثه خیز جوزه انجیرک در محور گواور به اسلام‌آباد غرب و تنگ حاجیان در محور گیلان‌غرب - سرپل‌ذهاب با هزینه‌ای بیش از ۱۳ میلیارد ریال اصلاح شده است.

وی اظهار داشت: در راستای بهبود وضعیت جاده گردنه قلاجه به اسلام آبادغرب نیز عملیات تعریض و بهسازی و روکش آسفالت در ورودی شهر سرمست تا تنگ ژاومرگ با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال به انجام رسیده است.

نماینده عالی دولت در گیلانغرب گفت: به منظور کنترل و نظارت بر تردد محورهای اصلی شهرستان در سه نقطه دوربین های کنترل سرعت با هزینه ۱۵ میلیارد ریال نصب شده است که طی چند روز آینده فعال خواهد شد.

محمودیان ادامه داد: ۳۰ درصد از راه های اصلی گیلانغرب نیاز به روکش آسفالت دارند و در این خصوص ۳۵ میلیارد ریال اعتبار به منظور مرمت و بهسازی راه های اصلی و فرعی شهرستان از محل اعتبارات استانی به این شهرستان اختصاص یافته است.

شهرستان گیلانغرب ۵۳۰ کیلومتر راه مواصلاتی دارد که ۱۹۵ کیلومتر آن راه های روستایی مابقی راه‌های اصلی است.

گیلان غرب با ۲ هزار و ۵۸۶ کیلومتر مربع وسعت دومین شهرستان وسیع استان کرمانشاه محسوب می شود.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.