۲۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۸:۳۹
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 84041582
۰ نفر

برچسب‌ها

برداشت میگوی پرورشی در استان بوشهر آغاز شد

بوشهر- ایرنا- معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: برداشت میگوی پرورشی از سطح پنج هزار و ۶۰۰ هکتار در قالب ۱۱ سایت پرورش در روزهای اخیر در این استان آغاز شده‌است.

صغری اشرف روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: عملیات برداشت میگوی پرورشی در استان بوشهر امسال از استخرهای پرورش جزیره شیف، بویرات، رودحله و ریگ آغاز شد و تاکنون ۷۷۲تن میگوی پرورشی از سطح ۲۵۴هکتار برداشت کرده‌اند.

وی بیان کرد: شرایط و آب و هوای مناسب، افزایش مکانیزاسیون و وجود زیر ساخت‌های آماده باعث شد امسال در ۱۱ مجتمع و سایت از شمال تا جنوب استان بوشهر پرورش میگو اجرا شود.

اشرف یادآورشد: امسال یک میلیارد و ۷۲۰ میلیون قطعه بچه میگو در استخرهای پرورش استان بوشهر ذخیره سازی شد که این میزان بچه میگو با استفاده از ۲۱ هزار و ۶۰۰ جفت میگوی مولد در ۱۶ مرکز تکثیر استان بوشهر تولید و در اختیار سایت‌های پرورش قرار گرفت.

معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان بوشهر یادآور شد: ذخیره سازی بچه میگو در استخرهای پرورش این استان از نیمه دوم اردیبهشت آغاز و تا نیمه مرداد ماه به طول انجامید و کار برداشت نیز از اواخر شهریور آغاز و تا آبان ادامه دارد.

اشرف یادآورشد: سال گذشته از سطح پنج هزار و ۱۰۰ هکتار استخر پرورش در استان بوشهر ۲۱ هزار و ۵۰۰ تن میگوی پرورشی برداشت شد.

استان بوشهر با تولید ۶۰ درصد میگوی پرورشی کشور به عنوان قطب پرورش میگو شناخته شده‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =