فلسطین: توافق سازش، صلح را در منطقه محقق نخواهد کرد

تهران - ایرنا - تشکیلات خودگردان فلسطین سه شنبه شب در پی امضای توافق سازش میان حکام امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد: امضای این توافق هرگز صلح را در منطقه برآورده نخواهد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، در بیانیه تشکیلات خودگردان فلسطین آمده است: هرگز اجازه نخواهیم داد که کسی به جای ملت فلسطین و به نیابت از سازمان آزادیبخش فلسطین به عنوان نماینده قانونی این ملت صحبت کند.

این بیانیه افزوده است: مشکل اصلی میان کشورهایی که توافق سازش را امضا کردند و رژیم اشغالگر اسرائیل نیست؛ بلکه مربوط به ملت فلسطین است که تحت ظلم اشغالگران قرار دارند.

تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد، صلح یا امنیت یا ثبات برای هیچ کسی در منطقه بدون پایان اشغالگری و دستیابی ملت فلسطین به حقوق کامل خود که در قطعنامه‌های بین المللی قید شده است، محقق نخواهد شد.

در بیانیه هشدار داده شده  که تلاش برای عبور از مردم فلسطین و رهبری آن‌ها که توسط سازمان آزادیبخش فلسطین نمایندگی می شوند، پیامدهای خطرناکی خواهد داشت که دولت آمریکا و مقام های رژیم اشغالگر اسرائیل مسؤولیت آن را برعهده خواهند داشت.

سه‌شنبه شب در واشنگتن قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی در حضور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به صورت رسمی امضا شد.

رژیم صهیونیستی با امارات متحده عربی و بحرین روابط خود را عادی کرده و این دو کشور به همراه عربستان سعودی به هواپیماهای اسرائیلی اجازه دادند که از حریم هوایی آن ها استفاده کنند؛ مسأله ای که بسیاری آن را خیانت به آرمان ملت فلسطین خواندند.

به دنبال آغاز روابط رسمی میان ابوظبی و منامه و تل‌آویو، تماس‌ها و دیدارهای زیادی در روزهای اخیر میان دو طرف انجام شد که واکنش شدید برخی کشورهای منطقه از جمله فلسطینی‌ها را به دنبال داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =