جامعه سلامت کرمانشاه هشتمین شهید را تقدیم کرد

کرمانشاه- ایرنا- جامعه سلامت کرمانشاه در ۲۴ ساعت گذشته ۲ تن از مدافعان سلامت خود را در راه خدمت به مردم تقدیم کرد و پس از «پیام رحمانی» پرستار بیمارستان امام رضا(ع)، «عذرا ابراهیمی» کمک پرستار بیمارستان آیت الله طالقانی نیز جان خود را در راه دفاع از سلامت مردم تقدیم کرد.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: خانم ابراهیمی از همکاران زحمتکش کمک پرستار در بخش کرونا بیمارستان طالقانی بعد از تحمل یک هفته بیماری عصر سه شنبه در آی سی یو بیمارستان آیت اله طالقاتی بر اثر کرونا درگذشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در پیامی عروج کمک پرستار مدافع سلامت را تسلیت گفت و نوشت: عروج مدافع سلامت و همکار گرامی بیمارستان آیت الله طالقانی شادروان عذرا ابراهیمی، شوک و درد بزرگ دیگری برای جامعه خدمتگزاران سلامت مردم بود.

دکتر «محمودرضا مرادی» افزود: از دست دادن ۲ همکار ایثارگر به فاصله کمتر از ۲۴ساعت، موجب آزردگی و تالم در میان رزمندگان خط مقدم جبهه مبارزه با کرونا گردید. آنان که سینه خود را در برابر هجوم وحشیانه ویروس سپر کرده و جان و توان خود را در این مصاف سخت به میدان آورده اند.

در ادامه این پیام آمده است: وقت آن است که با بیم شیوع گسترده ویروس در پاییز و احتمال موج نگران کننده بیماری و مرگ هم استانی های عزیز، مسوولان و سیاستگذاران، نظارت ها و مراقبت های خود را در سطوح مختلف جامعه گسترش داده و با خاطیان و تهدید کنندگان جان مردم با جدیت برخورد نمایند.

این پیام می افزاید: حال که وزارت بهداشت برای هر صنف، فعالیت و خدمتی، شیوه نامه های مخصوصی را طراحی و اعلام نموده است ، جا دارد رعایت این دستورات در همه جا جدی گرفته شود و استان برای کمک به پیشگیری و نجات مردم سختگیرانه تر برنامه ریزی و عمل نماید.
دکتر مهرداد نوروزی، دکتر آرش پرنو، دکتر میلاد حسینی، دکتر محمدرضا سمیعی، دکتر بهمن اسمی و دکتر علی اصغر ثابت صالحی دیگر شهدای سلامت استان کرمانشاه هستند.

۶ فوتی دیگر در کرمانشاه 

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در شبانه روز گذشته ۱۷ مورد بیمار مثبت بستری مبتلا به کرونا در استان شناسایی شدند و جمع موارد مثبت بستری به سه هزار و ۹۵۵ نفر رسید.

«مهدی محمدی» افزود: هم اکنون ۳۰۲ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.

او تعداد موارد فوت در اثر ابتلا قطعی به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان را ۶ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد پنج مورد فوت مربوط به شهرستان کرمانشاه است.

وی اظهار داشت: در شبانه روز گذشته در شهرستان اسلام آبادغرب نیز  یک نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.

محمدی افزود: با احتساب موارد فوت در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع جان باختگان در اثر ابتلا به کرونا در استان کرمانشاه از ابتدای اپیدمی تاکنون به ۵۵۷ نفر رسید.

وی اضافه کرد: از ابتدای شروع اپیدمی تاکنون در استان ۱۱هزار و ۶۸۴ نفر بستری و ۱۰هزار و ۸۲۹ نفر نیز بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۷۰ بیمار جدید با علائم بیماری کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شده و ۶۳ نفر نیز پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده اند.