بیماران دیالیزی آستارا سبد کالا دریافت کردند

آستارا - ایرنا - رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی آستارا گفت: ۵۰ بیمار دیالیزی این شهرستان در استمرار نهضت مواسات و همدلی مومنانه، با مشارکت خیران بومی و استانی، سبد کالا دریافت کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد نظری روز سه شنبه در حین  توزیع سبد کالا در بخش دیالیز بیمارستان آستارا اظهار کرد: سبد ها شامل گوشت، قند، شکر، برنج، روغن و حبوبات و ارزش هر کدام ۲ میلیون ریال است.

وی ادامه داد: در روزهای گذشته حدود ۲۰۰ میلیون ریال توسط یک خیر برای پیوند کلیه یک بیمار آستارایی اهدا شد و  ۱۵ دستگاه دیالیز در بیمارستان آستارا موجود و به چهار دستگاه دیگر نیاز است.

وی بیان کرد: واحدهای درمانی آستارا با توجه به موقعیت مرزی این شهرستان، پذیرای گردشگران و اتباع خارجی هستند و باید به امکانات جدید مجهز شوند.

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی آستارا گفت: ۵۰ بیمار کلیوی تحت پوشش انجمن هستند و هر بیمار، سه بار در هفته دیالیز می شود و مشارکت خیران برای تامین هزینه درمان آنها ضروری است.

نظری یادآور شد: قیمت هر دستگاه دیالیز یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال است و راه اندازی بخش دیالیز بیمارستان جدید آستارا و اختصاص زمین برای احداث ساختمان انجمن بیماران کلیوی، حمایت مسئولان را می طلبد.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =