۵۰ میلیارد ریال وام به واحدهای آسیب‌دیده از کرونا در آستارا پرداخت شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آستارا از پرداخت ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی با سود ۱۲ درصد به ۶۴۱ واحد اقتصادی حقیقی و حقوقی آسیب‌دیده از کرونا در این شهرستان خبر داد.

شهلا قاضی پور روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پیش از این تا مرداد ماه امسال ۱۲ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از کرونا پرداخت شده بود و بیشترین وام در حوزه صنعت، معدن و تجارت است.

 وی بیان کرد: واحدهای وام گیرنده ۷۰۴ نفر اشتغالزایی دارند و هر فرد شاغل، ۱۲۰ تا ۱۶۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت کرده است و  کارفرمایان برای پیشگیری از کرونا باید وسایل ضدعفونی و اقلام بهداشتی کارگاه های خود را تامین کنند.

 وی ادامه داد: بنگاه ‌های آسیب دیده از کرونا رستوارن، طباخی، قهوه‌ خانه، اغذیه فروشی، تالار پذیرایی، تولید و عرضه پوشاک، کیف و کفش، مراکز توزیع آجیل و خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه، آموزشگاه رانندگی، آرایشگاه، سالن زیبایی و گرمابه را شامل می شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آستارا یادآور شد: با توجه به تعطیلی کارگاه ها و بیکاری کارگران، از ۱۰ اسفند تا ۳۱ اردیبهشت امسال هزار و ۳۱۳ کارگر مقرری بیمه بیکاری دریافت کردند و سهم هر کدام ماهانه حدود ۱۵ میلیون ریال بود.

شیوع بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، باعث تعطیلی و رکود بخش های اقتصادی و خسارت به اصناف و بازاریان در همه کشورها شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و حدود ۶ هزار واحد تجاری در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =