خراسان شمالی در سامان دادن گلزار شهدا رتبه مناسبی ندارد

بجنورد- ایرنا - سرپرست معاونت عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت: این استان در ساماندهی گلزار شهدا، رتبه قابل قبولی ندارد که ضروری است این عقب‌ماندگی‌ها جبران شده و وضعیت استان در این شاخص ارتقا یابد.

به گزارش ایرنا محسن محمدی روز سه‌شنبه در کارگروه ساماندهی گلزار شهدا، با انتقاد از رتبه پایین استان خراسان شمالی در این حوزه گفت: اجرای تمام پروژه های ساماندهی گلزار شهدا باید به شهرداری ها و دهیاری ها واگذار شود.

بر اساس گزارش ارائه شده بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی، ۳۷۶ گلزار با ۲ هزار و ۶۷۹ مزار شهید در این استان وجود دارد که تاکنون ۲۷۵ مورد از آنها سامان گرفته و ساماندهی ۹ گلزار شهید استان نیز نیمه تمام و در دست اقدام است که برای ساماندهی دیگر گلزار شهدای خراسان شمالی به اعتباری بیش از ۵۰ میلیارد ریال نیاز است.

طبع‌آزمایی مهندسان استان در طراحی گلزار شهدا

سرپرست معاونت عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت: برای رسیدن به یک طرح زیبا و شکیل در ساماندهی گلزار شهدا، باید طراحی این اماکن با شرکت مهندسان نظام مهندسی استان به مسابقه گذارده شود.

محمدی با تاکید بر استفاده از ظرفیت نخبگان در ساماندهی گلزار شهدا، گفت: در قالب برگزاری مسابقه ای که به نظام مهندسی استان ابلاغ شده، طرح هایی برای برپایی یادواره و بنای گلزار شهدا تا سوم مهرماه به بنیاد شهید استان ارائه می شود که در نهایت سه طرح برتر در حوزه های کیفیت، ماندگاری، هزینه و رساندن معنا و مفهوم شهادت برگزیده و اجرایی خواهد شد.

محمدی با بیان اینکه آرامش و امنیت امروز جامعه ما مدیون خون شهدا و فداکاری ایثارگران است، تاکید کرد: باید عملکرد مدیران و دستگاه های اجرایی متولی در بحث ساماندهی مزار شهدا سنجیده شود.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی بیش از سه هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =