۲۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۴
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84040361
۰ نفر

برچسب‌ها

شمار بی سوادان البرز۴۲ هزار نفر اعلام شد

کرج - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش البرزشمار بی سوادان درگروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال استان را ۴۲ هزار نفر اعلام کرد.

سالار قاسمی روز سه شنبه درنشست شورای آموزش و پرورش استان البرزافزود: این استان جز ۱۰ استانی است که نرخ بی سوادی آن درسطح پایینی قراردارد.

وی با بیان اینکه سهیمه استان البرزدرسال تحصیلی گذشته هشت هزار نفربوده است، خاطرنشان کرد: ازاین حجم ابلاغی بیش از ۷ هزار نفردرکلاس های درس سواد آموزی تحت پوشش قرارگرفتند.

وی بیان داشت: تا ۴ سال دیگر درالبرزباید ۴۲ هزار و ۳۲۲ نفر تحت پوشش قرارگیرند تا آمار بی سوادی استان به صفر برسد.

وی با اشاره به اینکه البرز دارای ۵ مرکز یادگیری محلی است، اضافه کرد: برای آموزش مهارت های زندگی، شغلی و خانگی نیاز به گسترش این مراکز دراستان داریم.

قاسمی تصریح کرد: باید با بکارگیری شیوه های مختلف از ظرفیت استان برای کمک به حوزه آموزش و پرورش و سواد آموزی استفاده شود که دراین را ه طبق مصوبات این دو شورا، دستگاه های اجرایی البرزکمک کنند.

وی یادآورشد: طی سه سال گذشته ۱۵ هزارنفردرکلاس های سوادآموزی البرز سواد خواندن و نوشتن آموختند که این رقم نشان از عملکرد روبه افزایش سواد آموزی دراستان دارد.

وی عنوان کرد: سواد از شاخص های توسعه یافتگی کشور و یا هراستانی محسوب می شود که برای توسعه آن درالبرز به همکاری خانواده ها و مسئولان درجذب و پوشش تحصیلی افراد بی سواد احتیاج داریم.

وی درادامه به بازبودن همه مدارس البرزدرسال تحصیلی جدید اشاره کرد و افزود: مدارس طبق پروتکل های بهداشتی برای ارائه خدمات آموزشی و پرورشی به دانش آموزان حتی برای یک دانش آموز دایراست و همه کادر آموزشی نیز درمدارس حضور دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزبیان داشت: آموزش در مدارس استان به صورت حضوری و غیرحضوری درقالب بستر شاد درحال انجام است.

وی تاکید کرد: درشرایط بحران نمی توان یک نسخه واحد برای همه مدارس اجرا کرد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش البرز هم دراین نشست گزارشی از عملکرد وضعیت سوادآموزی استان ارائه داد و گفت: امروز بی سوادی دردو بخش بی سواد آشکارا و پنهان تعریف می شود که هرکدام برای جامعه آسیب زاست.

یونس جاوید نسب اظهارداشت: برای کاهش آماربی سوادی دراستان البرز به مشارکت همه جانبه دستگاه های اجرایی به خصوص دربخش شناسایی افراد بی سواد داریم.

وی بیان داشت: افزایش پرونده هایی ازجمله خشونت ، نزاع های خیابانی و طلاق نشان از بی سوادی پنهان دارد که درکنار آموزش سواد خواندن و نوشتن به موضوع مهم مهارت آموزی در مراکز یادگیری محلی هم باید توجه کرد و این مراکز مهم را دراستانی چون البرز که درآن ۴ زندان  و مهاجرت پذیری بالا دارد، افزایش یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =