یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در کردستان بیمه سلامت دارند

سنندج - ایرنا - مدیر کل بیمه سلامت کردستان با اشاره به اینکه ۷۳ درصد جمعیت این استان زیر پوشش بیمه سلامت هستند، گفت: یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت کردستان و ۲ هزار بیمار خاص از خدمات این بیمه استفاده می‌کنند.

به گزارش ایرنا، دکتر انور اسماعیلی عصر سه‌شنبه در دیدار با فرماندار بانه اظهار داشت: پوشش بیمه سلامت در استان‌های کمتر برخوردار نسبت به توسعه یافته در کشور بیشتر است از همین جهت است که اکثریت جمعیت کردستان بیمه شده سلامت هستند.

وی ادامه داد: ۹۹ درصد مراکز بهداشتی و درمانی این استان شامل ۵۷۰ مرکز هم اکنون با بیمه سلامت قرارداد همکاری دارند و مراکزی که قراردادی با این بیمه ندارند نیز خدمات تجویزی آنها را به بیمه شدگان خود،  پوشش می‌دهیم.

اسماعیلی با اشاره به اینکه بیمه سلامت کردستان رتبه نخست کشوری در نسخه نویسی الکترونیکی را کسب کرد، افزود: در ۲ سال اخیر نسخه نویسی الکترونیکی در مراکز طرف قرارداد انجام می‌شود و تمام اطلاعات بیمه شدگان در سامانه ثبت شده و خدمات به صورت الکترونیکی ارائه می‌شود.

مدیر کل بیمه سلامت کردستان اضافه کرد: این بیمه در شهرستان بانه نیز در بخش نسخه نویسی الکترونیکی نسبت به دیگر شهرهای استان بهتر عمل کرده است.

وی با اشاره به اینکه خدمات الکترونیکی باعث ایجاد شفافیت در ارائه خدمات بهتر است، یادآور شد: تا پایان مرداد امسال، ۵۰ میلیارد ریال مطالبات بخش خصوصی طلبکار از بیمه سلامت پرداخت شد که ۲۰ میلیارد ریال مطالبات مربوط به حوزه دارو بود.

اسماعیلی با بیان اینکه ۹۷ درصد خدمات به صورت الکترونیکی ارائه می‌شود، تاکید کرد: تا پایان مهر امسال، دفترچه کاغذی بیمه حذف و تمام خدمات به صورت الکترونیکی به بیمه شدگان ارائه خواهد شد.

وی گفت: خدمات رایگان بیمه سلامت به دهک‌های یک تا سه جامعه برای تمام افراد خانواده‌ها رایگان است، دهک چهار ۵۰ درصد و دهک‌های دیگر باید حق بیمه کامل را پرداخت کنند.

اسماعیلی افزود: تاکنون وضعیت معیشتی ۱۸۰ هزار نفر از بیمه شدگان کردستان ارزیابی شده که ۱۰۰ هزار نفر جزو سه دهک اول، ۱۰ هزار نفر دهک چهار و مابقی دهک‌های دیگر هستند.

مدیر کل بیمه سلامت کردستان با اشاره به ارزیابی خدمات بیمه سلامت اظهار داشت: ۹۳ درصد مردم کردستان از خدمات بیمه سلامت ابراز رضایت کرده‌اند.

۷۰ درصد جمعیت شهرستان بانه حدود ۱۱۲ هزار نفر زیر پوشش بیمه سلامت بوده و از خدمات آن بهره‌مند هستند.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =