مدیران تا آخرین لحظه فعالیت دولت به کار و تلاش مشغول باشند

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور فرهنگی و اجتماعی معاون اول رئیس جمهوری گفت: مردم نباید احساس کنند که مسوولان در سال آخر فعالیت دولت، کار را رها کرده‌اند ، مدیران باید تا آخرین لحظه فعالیت دولت، به کار و تلاش برای مردم ادامه دهند. 

مهدی علیخانی روز سه‌شنبه در نشست مشترک با مدیران ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد اظهار کرد: با توجه به این که در سال پایانی فعالیت دولت تدبیر و امید قرار داریم، لازم است تا رؤسای ادارات با جدیت به کار و تلاش خود ادامه دهند تا این احساس در مردم به وجود نیاید که در آخرین سال فعالیت، مدیران کار را رها کرده‌اند.
وی تصریح کرد: با وجود تمامی انتظارات و گلایه‌هایی که در جامعه وجود دارد، اقدامات مؤثری در سطح ملی ومحلی انجام شده و لازم است تا از هر فرصت برای آگاهی بخشی این اقدامات به مردم استفاده کرد، اگر برخی مدیران عملکرد دولت را نیز اطلاع رسانی نمی‌کنند، لااقل عملکرد خود در ادارات را به مردم توضیح دهند.
وی اظهارکرد: رهبر معظم انقلاب نیز به دولت تأکید کرده‌اند که اقدامات خود را برای مردم بیان کرده و به آنان بگویند که چه کارهایی می‌خواستند انجام دهند که به دلیل محدودیت‌ها موفق به آن نشده‌اند، این اقدام باعث می‌شود تا ضمن بیان عملکرد، انتظارات مردم نیز برآورده می‌شود.
علیخانی تصریح کرد: یکی از مهمترین اقدامات مدیران درسطح شهرستان‌ها این است که به میان مردم رفته و اقدامات صورت گرفته را به آنان توضیح دهند، با این اقدام می‌توانند از کمک مردم نیز برخوردار شوند.
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تلاش وزارت آموزش و پرورش در ارائه مطالب درسی به دانش‌آموزان از طریق روش حضوری و غیر حضوری گفت: اعتماد سازی و حفظ سلامت دانش‌آموزان و معلمان، اولویت آموزش و پرورش است، گاه یک خبر ناامید کننده باعث ایجاد نگرانی بین دانش‌آموزان و خانواده‌ها می‌شود و این امر، ارائه آموزش مورد نظر آموزش و پرورش را با چالش مواجه می‌کند.
معاون فرهنگی معاون اول رئیس جمهور افزود: دولت بیش از پنج و نیم سال از فعالیت هفت ساله خود را در تحریم‌های ناجوانمردانه و بی‌سابقه‌ای به سر برده و از نظر منابع، با محدودیت‌های بسیاری مواجه است، با این وجود تلاش کرده تا بهترین خدمات را به مردم ارائه دهد.
وی با اشاره به توجه دولت به مناطق حاشیه‌ای گفت: این که در یکی از محلات حاشیه‌ای ورامین، طی دو سال گذشته اقدامات موثر انجام شده باعث کاهش بسیاری از معضلات اجتماعی شده، نشان از توجه مسوولان به مناطق حاشیه‌نشسن است، گاه یک اقدام کوچک عملی در حوزه اجتماعی، امید بزرگی را در دل مردم به وجود می‌آورد.
علیخانی از اختصاص اعتبارات ویژه به حوزه اشتغال روستایی از محل صندوق توسعه ملی خبر داد و افزود: با عنایت رهبر معظم انقلاب، اعتبارات مناسبی از محل صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده که با استفاده از آن می‌توان در حوزه‌های بومگردی، صنایع دستی، فرش و مشاغل خانگی اقدامات مؤثری در حوزه اشتغال انجام داد.
وی گفت: اقدامات مثبت صورت گرفته در ورامین و رفع بسیاری از مشکلات، نویدبخش آینده‌ای روشن برای این شهرستان مهم است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =