۲۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۰۲
کد خبرنگار: 2854
کد خبر: 84040295
۰ نفر

برچسب‌ها

مرمت و ساماندهی امامزاده حسین(ع) قزوین نباید طولانی شود

قزوین - ایرنا - رئیس کل دادگستری قزوین تاکید کرد عملیات مرمت و ساماندهی آستان امامزاده حسین (ع) باید سرعت بگیرد و در راستای حفظ حقوق عامه نباید به درازا بیانجامد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، حجت الاسلام نورالله قدرتی در بازدید از عملیات مرمت و  ساماندهی آستان امامزاده حسین ابن علی ابن موسی الرضا (غ) گفت: این امامزاده مهم ترین زیارتگاه و مکان مذهبی استان قزوین به شمار می رود.
وی افزود: این بقعه متبرکه علاوه بر اینکه مهم ترین قطب مذهبی قزوین است، بقعه آن نیز یک بنای تاریخی ارزشمند به شمار می رود و به لحاظ گردشگری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است به طوری که تقریبا بیشتر گردشگران در سفر خود به این شهر از آن بازدید کرده و به زیارت این بارگاه می شتابند.
این مسوول اظهار داشت: ساماندهی این آستان مقدس به عنوان یکی از مهم ترین طرح های فرهنگی-عمرانی قزوین با برخی کش و قوس ها همراه شده که در اجرای این طرح وقفه افتاده بنابراین از آنجاکه توسعه آن موجب رونق گردشگری مذهبی و اقتصادی است باید توسعه آن با شتاب بیشتری انجام شود. 
رئیس کل دادگستری قزوین با اشاره به اینکه در اجرای این طرح باید مقررات قانونی اعمال و رعایت حقوق موقوفه در آن مورد توجه قرار بگیرد و ادارات مرتبط با طرح مکلف به انجام وظایف قانونی و مصوبات هستند، افزود: اجرای این طرح نباید منبع درآمد غیرقانونی برای برخی اشخاص اعم از حقوقی یا حقیقی گردد و دادستان در راستای حفظ حقوق بیت المال مکلف به بررسی و اتخاذ تصمیم قانونی است.
رییس کل دادگستری قزوین در این بازدید از از فعالیت‌ اداره اوقاف و میراث فرهنگی استان قزوین در اجرای پروژه‌های عمرانی بقاع متبرکه قدردانی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =