ترامپ: برای فروش اف – ۳۵ به امارات مشکلی وجود ندارد

تهران – ایرنا – دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد که هیچ مشکلی با فروش جت‌های اف – ۳۵ به امارات متحده عربی ندارد.

به گزارش ایرنا، ترامپ در مصاحبه ای که شبکه فاکس نیوز با وی انجام داد، ساعاتی قبل از امضای توافقنامه رسمی عادی سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و امارات به میزبانی کاخ سفید، به این مساله اشاره کرد.

گزارش ها حاکی است که توافق عادی سازی روابط شامل فروش تسلیحات آمریکایی به کشور امارات است، امری که اختلافاتی را رقم زده است، زیرا بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاکید دارد که دولت وی برای انجام این کار، چراغ سبز نشان نداده است.

امروز در حالی قرار است قرارداد عادی سازی روابط میان امارات با رژیم صهیونیستی امضا شود که در واکنش به آن در فلسطین «روز خشم مردمی» اعلام شده و رهبری واحد ملی مقاومت مردمی در فلسطین در اولین بیانیه خود ضمن محکومیت این توافق برنامه‌ها و فعالیت‌های روز خشم مردمی را اعلام کرده است.

شاید بتوان گفت که قرارداد عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و امارات پس از پیمان کمپ دیوید که در تاریخ ۱۷ سپتامبر ۱۹۷۸ میان انور سادات رییس جمهوری وقت مصر و مناخیم بگین نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی با حضور جیمی کارتر رییس جمهوری آن دوران آمریکا منعقد شد و همچنین توافق نامه صلح میان تل آویو و امان، در نوع خود در این دوره زمانی قابل توجه است و نشان از وادادگی سران امارات در مقابل رژیم صهیونیستی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =