دستگیری ۴ شکارچی قوچ وحشی و دیگر اخبار کوتاه خراسان شمالی

بجنورد_ ایرنا_ رییس اداره حفاظت محیط زیست اسفراین گفت: چهار شکارچی غیرمجاز قوچ وحشی در منطقه حفاظت شده سالوک این شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی، علی فرجی روز سه‌شنبه اظهار داشت: محیط بانان منطقه سالوک هنگام گشتزنی و دوربینکشی در  منطقه، متوجه حضور شکارچیان غیرمجاز شده و به تعقیب آنان پرداختند.

وی افزود: در مرحله نخست سه تن از شکارچیان گریختند و یک تن دستگیر شد که از وی ۲ قبضه سلاح و یک لاشه قوچ وحشی به همراه کله پاچه و جگر قوچ وحشی، مقادیری فشنگ،  ۲ عدد کوله پشتی مخصوص حمل لاشه از وی به دست آمد.

وی گفت: با اقرار متخلف دستگیر شده، سه همدست دیگر وی نیز شناسایی و دستگیر شدند که پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل شدند.

متخلفان مزبور علاوه بر جزای کیفری باید مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار یک راس قوچ وحشی پرداخت کنند.

دستگیری ۲ شکارچی کبک در گرمه 

رییس اداره محیط زیست گرمه نیز گفت: نیمه شب گذشته در عملیاتی ۲ شکارچی متخلف که اقدام به صید کبک در این شهرستان کرده بودند، دستگیر شدند.

عبدالرحمان زحمتی گفت: در همین رابطه تعداد پنج قطعه کبک زنده و نیز لاشه پنج قطعه کبک به همراه سایر ادوات صید کشف و ضبط شد و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی افزود: مطابق قانون شکار و صید، جریمه شکار هر قطعه کبک ۳ میلیون ریال تعیین شده و متخلفان باید ۳۰ میلیون ریال به محیط زیست پرداخت کنند.

برخورد ۳ دستگاه خودرو و ۴ مجروح در شیروان

فرمانده انتظامی شیروان از برخورد سه دستگاه خودرو و مجروح شدن چهار نفر در محور فرعی شهر زیارت خبر داد.

سرهنگ مسعود وحیدی گفت: این حادثه بین سه دستگاه خودرو شامل پژو ۲۰۶، پراید و وانت بار روی داد که منجر به مجروح شدن راننده و ۲ سرنشین پژو و یک نفر از سرنشینان خودرو وانت پیکان شد که مصدومان توسط عوامل اورژانس به بیمارستان انتقال یافتند.

وی علت وقوع این حادثه را بی احتیاطی راننده سواری پژو ۲۰۶ به دلیل انحراف به چپ عنوان کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =