فرماندار: مدیران دماوند از ظرفیت بانوان در مدیریت استفاده کنند

 تهران - ایرنا- فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اینکه مدیران شهرستان باید از ظرفیت بانوان در بدنه مدیریتی و اداری استفاده کرده و به آنها اعتماد کنند، گفت: باید به سمت پرورش مدیران در حوزه بانوان پیش رویم و این نگاه در اولویت ادارات شهرستان قرار دارد.  

مهدی حیدری روز سه شنبه در نخستین نشست امور بانوان و خانواده شهرستان دماوند که با حضور نمایندگان بانوان ادارات در فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار داشت:بحث بانوان از موضوعات مهم است و اگر در گذشته نگاه ویژه‌تری در سیاست‌گذاری حوزه بانوان صورت می‌گرفت، امروز شاهد وضعیت بهتری در این حوزه بودیم. 

وی با بیان اینکه همه افراد از جایگاه بانوان به نیکی یاد می‌کنند، اما فاصله حرف تا عمل زیاد است زیرا بانوان هنوز در جایگاه شایسته خود قرار نگرفته‌اند، افزود: بسیاری از آمارها بیانگر این است که هرگاه مسئولیتی بر عهده بانوان قرار می‌گیرد، فساد اداری کمتر، نظم اداری برقرار و امور به صورت منظم پیش می‌رود. 

این مقام مسئول افزود: بانوان پایه‌های تشکیل خانواده هستند و اگر به لحاظ روحی و روانی شرایط لازم را داشته باشند، شاهد پرورش فرزندانی بانشاط و کانون گرم خانواده بوده و به تبع کاهش میزان طلاق را در پی خواهد داشت. 

حیدری با اشاره به اینکه حضور مفید و پررنگ بانوان در شهرستان دماوند می‌تواند فرزندانی نیکو به جامعه تحویل دهد، گفت: این امر مستلزم توجه ویژه به نیازها و مطالبات بانوان است. 

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: سازمان‌ها با توجه ویژه به بانوان و با درنظرگیری ارزش‌های بانوی اسلامی و ایرانی، در چارچوب مشخص حرکت کنند تا بانوان مسیری هموار و امن برای پیشرفت در ادارات داشته باشند، افرادی که فضا را برای بانوان ناامن می‌کنند، مورد مواخذه قرار خواهند گرفت.

 وی بیان داشت: احداث پارک بانوان با مشکل جانمایی و اختلاف زمین مواجه بود که در حال حاضر با رفع مشکلات اساسی در حال پیگیری است، در این راستا طراحی‌ها باید به گونه‌ای باشد که نیازهای بانوان مورد تاکید قرار گیرد.

 حیدری همچنین درخصوص ایجاد بازارچه موقت، به همکاری بخشداران و شهرداران اشاره کرد و گفت: ادارات متولی اقدامات لازم در خصوص ساماندهی اشتغال، پرداخت تسهیلات و کارآفرینی در حوزه بانوان را در دستور کار قرار دهند.  

شاهرخ جهانشاهی، معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند نیز در این جلسه گفت: در بحث آسیب‌های اجتماعی از قبیل مواد مخدر و طلاق، با توجه به مشکلات اقتصادی و بیکاری، نگرانی‌هایی در حوزه بانوان به ویژه زنان سرپرست خانوار وجود دارد.

 وی ادامه داد: همه دستگاه‌ها باید دست به دست یکدیگر داده و مشکلات این قشر را به خصوص در زمینه اقتصادی برطرف کنند؛ برخی از درگیری‌ها ناشی از شرایط سخت اقتصادی است؛ تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی موجب افزایش مشکلات می‌شود. 

این مقام مسئول تصریح کرد: تحریم‌کنندگان به دنبال اهدافی هستند که هیچ‌گاه به نتیجه نمی‌رسد و لازمه آن، وجود تلاش و امید در جامعه است.

در این نشست بررسی سند ارتقای زنان و عملکرد حوزه بانوان و به کارگیری ظرفیت ادارات مرتبط در ایجاد و راه‌اندازی کارگاه‌ها و پایگاه‌های کارآفرینی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 همچنین برنامه‌ریزی در خصوص هفته ملی سلامت بانوان ایران از دیگر موارد مطرح‌شده در این نشست بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =