استاندار: ۱۲۵۹ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی در استان تهران پرداخت شد

تهران- ایرنا- استاندار تهران اعلام کرد: تاکنون یک هزار و ۲۵۹ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای اقتصادی آسیب دیده ناشی از ویروس کرونا در این استان پرداخت شده است.

«انوشیروان محسنی بندپی» عصر سه شنبه در حاشیه هشتمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران به خبرنگار ایرنا گفت: بر خلاف اعتبارات گذشته این بار در بخش تسهیلات به واحدهای اقتصادی آسیب دیده ناشی از ویروس کرونا سهم استان خوب دیده شده و از مجموع ۴۰ هزار میلیارد تومان حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان به استان تهران اختصاص یافت.

وی ادامه داد: در این مدت واحدهای اقتصادی استقبال خوبی از این تسهیلات انجام ندادند و تنها یک هزار و ۲۵۹ میلیارد تومان به واحدهای آسیب دیده پرداخت شد.

استاندار تهران تاکید کرد: هر واحد اقتصادی در چهار گروه بندی مشخص شده اگر دچار آسیب و زیان شده می تواند در سامانه مورد نظر ثبت نام کند و با همکاری بانک های عامل این تسهیلات در کمترین زمان پرداخت می شود.

وی همچنین از تخصیص تسهیلات مشاغل خانگی خبر داد و گفت: میزان تسهیلات مشاغل خانگی امسال در استان تهران- امروز سه شنبه مشخص شد که میزان این اعتبارات ۷ تا ۸ میلیارد تومان است که برای هر شغل ۱۶ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود.

محسنی بندپی تاکید کرد: یکی از جاهایی که خیلی سریع به اشتغال می رسیم همین مشاغل خانگی است که در این بخش توجه ویژه ای داریم.

وی همچنین در خصوص اشتغال در مناطق روستایی و عشایری نیز گفت: ۶ درصد جمعیت استان تهران را جامعه روستائیان تشکیل می دهند که در این بخش نیز بانک های عامل عملکرد خود را افزایش دادند و تمامی پرونده های اشتغال در روستائیان را برررسی کردند و تسهیلاتی در زمینه اشتغال به روستائیان پرداخت می شود که در این زمینه مشکلی نداریم.

همچنین در این نشست مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: از ابتدای امسال تا روز ۲۵ شهریورماه بر اساس پایش عملکرد فرمانداری ها در زمینه اشتغال شهرستان ری با تعداد ۵ هزار و ۵۳۷ شغل از ۶ هزار و ۶۸۸ شغل تعهد شده بالاترین عملکرد را در زمینه ایجاد اشتغال به خود اختصاص داده است.

پروانه رضایی افزود: همچنین شهرستان اسلامشهر با ایجاد ۵ هزار و ۷۰۲ شغل از ۱۰ هزار و ۸۶ شغل تعهد شده در جایگاه دوم قرار گرفته است.

به گفته وی، شهرستان های پیشوا و تهران نیز در زمینه ایجاد اشتغال جزو ضعیف ترین شهرستان های استان تهران بودند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: تا پایان امسال باید ۹۶ هزار شغل جدید ایجاد کنیم که تاکنون بیش از ۳۰ درصد این میزان تحقق یافته و از فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی انتظار داریم در زمینه ایجاد اشتغال فعالیت بیشتری داشته باشند.

هشتمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران عصر امروز- سه شنبه به ریاست انوشیروان محسنی بندپی در محل استانداری تهران برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha