مطالبه‌گری به یک فرهنگ عمومی در سیستان‌وبلوچستان تبدیل شود

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: برای رسیدن به نتیجه مطلوب، مطالبه‌گری در سیستان و بلوچستان باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی روز سه‌شنبه در دیدار کریم بخش کردی تمندانی یکی از فعالان اهل قلم شهرستان خاش با اشاره به نقاط قوت مطالب وی از جمله انتخاب سوژه‌های خوب و مورد نیاز جامعه بلوچستان، بیان ساده و روان که گاهی با نگاه منتقدانه و طنز آمیخته شده است، اظهارداشت: ممکن است افرادی فاقد روحیه نقدپذیری باشند که البته انتقادها در استان ما با توجه به محرومیت‌های موجود تا حدودی می‌تواند قابل‌تحمل‌تر باشد. 
رییس شورای فرهنگ عمومی سیستان‌وبلوچستان ضمن بیان این نکته که اگر از تندی و تیزی قلم خود کم کنید ممکن است دامنه نوشته‌های شما وسیع‌تر و قدرت تاثیر آن بیشتر شود، ضعف در ایجاد مطالبه گری عمومی را در مطالب این نویسنده متذکر شد و افزود: پیگیری سوژه‌های مختلف در نوشته‌های شما حالت درد دل و تک‌صدایی دارد و به صورت یک مطالبه عمومی دنبال نمی‌شود و قادر به ایجاد یک موج موثر نیست تا به نتیجه برسد.
حجت الاسلام و المسلمین محامی نکته مهم را خارج شدن از حالت تک صدایی دانست و عنوان کرد: باید هم صدا و هماهنگ باشید تا مطالبه‌گری تبدیل به یک فرهنگ و نتیجه مطلوب حاصل شود و تمرکز بر روی موضوعات خاص و مهم بهتر از پراکندگی در موضوعات مختلف است.
وی نگاه معلمانه، دردمندانه، کارشناسانه و طبیبانه این نویسنده را بسیار موثر عنوان کرد و ادامه داد: پرداختن به برخی موضوعات از جمله فرهنگ‌های غلط و آداب رسوم آسیب‌زا بنا بر شرایط، موافقان و مخالفانی دارد و ممکن است به ذائقه خیلی ها خوش نیاید اما برای کاستن از این مشکلات دست کشیدن از اصل مطلب درست نیست بلکه لازمه این امر نگاه ویژه‌تر و ظرافت در عمل است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =