کمیته مشترک تعیین تکلیف متولی مهدکودک‌ها تشکیل می‌شود

تهران - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش از تعیین کمیته مشترک کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی و آموزش و پرورش برای نظارت بر محتوای آموزشی مهدکودک‌ها خبر داد.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، محسن حاجی میرزایی روز سه‌شنبه پس از حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: دو هفته قبل اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق سراسر کشور برگزار شد که در این جلسه به صورت ویدئو کنفرانس از رهنمودهای مقام معظم رهبری بهره‌مند شدیم؛ در این دیدار رهبر معظم انقلاب فرمایشات متعددی را فرمودند که این بیانات مورد توجه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرار گرفت.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که امروز در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در دستورکار بود موضوع مهدکودک‌ها بود، افزود: در دوره پیش از دبستان یعنی از بدو تولید تا ۶ سالگی یکی از مهمترین دوره‌های زندگی و تربیت بچه‌ها است.

حاجی‌میرزایی تصریح کرد: هم‌اکنون وضعیت مدیریت مهدکودک‌ها از انضباط خوبی برخوردار نیست و بخشی از آنها زیرمجموعه سازمان بهزیستی و بخش دیگری هم در اختیار مجموعه‌های دیگر است.

وی با بیان اینکه در قانون حکم شده است که مسؤولیت آموزشی و شاخص‌های آموزشی و پرورشی مهدکودک‌ها برعهده وزارت آموزش و پرورش است، یادآور شد: ضمن اینکه دولت هم در این رابطه مصوبه‌ای دارد و مشخص کرده که تعیین محتوای آموزشی در مراکز مهدکودک و نظارت بر شاخص‌های آموزشی و صلاحیت کسانی که آموزش را در مهد کودک برعهده دارند بر عهده وزارت آموزش و پرورش باشد.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات و سازمان بهزیستی موارد متعددی در مورد مهدکودک‌ها مرور شد و خوشبختانه تفاهم کامل بین همگان وجود دارد که این دوره در تربیت فرزندان از اهمیت بالایی برخوردار است و بایستی وحدت مدیریت در این دوره اعمال شود.

حاجی‌میرزایی گفت: در کمیسیون آموزش مطرح شد که بایستی محتوای آموزش در مهدکودک‌ها تحت نظارت و کنترل دقیق قرار گیرد اما در مورد کیفیت آن کمیته‌ای را تشکیل دادند که بتواند با جزییات و دقت بیشتر پیشنهاد لازم را آماده کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =