حالا زود است؛ تکلیف حضور تماشاگران در المپیک توکیو سال ۲۰۲۱ روشن می‌شود

تهران- ایرنا- مدیراجرایی کمیته سازماندهی المپیک توکیو اعلام کرد که تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه تعداد تماشاگر قادر خواهند بود در المپیک و پارالمپیک به تعویق افتاده توکیو حضور داشته باشند، تا سال ۲۰۲۱ انجام نخواهد شد.

به گزارش ایرنا، به دلیل پاندمی ویروس کرونا بازی‌های تابستانی ۲۰۲ توکیو ۱۲ ماه به تعویق افتاد با این حال همچنان ابهامات زیادی در خصوص این رویداد و حتی برنامه‌ریزی مجدد آن وجود دارد؛ تورنمنتی که مطابق برنامه جدید از ۲۳ جولای ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد.

«توشیرو موتو» رییس کمیته سازماندهی المپیک توکیو گفت که بحث و تبادل نظر در خصوص تماشاگران و همچنین محدودیت‌های احتمالی مورد نیاز برای اعمال در مورد ظرفیت ورزشگاه‌ها، همچنان ادامه خواهد داشت.

وی در یک نشست مطبوعاتی در توکیو اظهار داشت: اینکه چند درصد از ظرفیت کلی ورزشگاه‌ها باید در اختیار تماشاگران قرار گرفته و زمانی که حرف از اعداد و ارقام دقیق در میان باشد، نمی‌توان گفت که آیا تا ماه دسامبر این موضوع مشخص خواهد شد یا خیر.

موتو افزود: باید شرایط را در خصوص شیوع کووید-۱۹ به دقت رصد کنیم. نباید درست بلافاصله قبل از آغاز بازی‌ها تصمیم‌گیری کرد اما بی‌شک باید شرایط را به طور کامل زیر نظر داشته باشیم.

ظرفیت مجاز برای حضور تماشاگران در رویدادهای ورزشی حرفه‌ای ژاپن در حال حاضر حداکثر ۵هزار نفر است.

«جان کوتس» رییس کمیسیون هماهنگی المپیک توکیو نیز هفته گذشته در گفت‌وگویی اعلام کرد که المپیک توکیو «با یا بدون کووید-۱۹» برگزار خواهد شد.»

موتو در خصوص اظهارات کوتس تاکید کرد: کاملا مطمئن هستیم که در این خصوص اجماع داریم و اظهارات کوتس براساس این پیش شرط مطرح شده است که اقدامات بی عیب و نقص مقابله با کرونا به طور تمام و کمال انجام شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =