سه مکان برای جذب سرمایه‌گذاران گردشگری آبی در قزوین انتخاب شد

قزوین - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: سه مکان مستعد در استان شامل آبگرم یله گنبد، سد انحرافی زیاران و سد نهب به منظور جذب سرمایه‌گذاران برای ایجاد تاسیسات گردشگری آبی شناسایی و انتخاب شده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فراخوان جذب سرمایه گذار برای ایجاد تاسیسات گردشگری در این مکان ها به زودی منتشر خواهد شد.

علیرضا خزائلی افزود: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با همراهی وزارت نیرو تلاش دارد تا از ظرفیت سدها، رودخانه ها و بندها برای ایجاد تاسیسات و اماکن گردشگری استفاده کند.

وی اظهار داشت: اماکن گردشگری آبی معمولا مخاطبان و طرفداران زیادی دارند و سرمایه گذاری در این حوزه برای سرمایه گذاران توجیه و آورده اقتصادی مناسبی خواهد داشت.

این مسوول در ادامه با اشاره به بازدید این هفته به همراه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین و فرماندار آبیک از بند و رودخانه زیاران،گفت: این مکان خوش آب و هوا و خوش منظره از اولویت های استان در زمینه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری آبی به شمار می رود.

خزائلی افزود: در این بازدید مقرر شد با توجه مطالعات انجام شده، از سرمایه گذاران بومی و غیربومی برای ایجاد تاسیسات گردشگری آبی در بند و رودخانه زیاران اقدام شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =