۲۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۴۴
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 84040229
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- کشف ۳۱۲ گرم شمش طلا در مرز دغارون تایباد، کشته شدن ۲ نفر بر اثر ریزش سقف سوپر مارکت در مشهد و ضدعفونی مدارس تایباد از جمله اخبار کوتاه استان خراسان رضوی در روز سه‌شنبه هستند.

تایباد-  فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی گفت: نیروهای مرزبانی هنگ مرزی تایباد حین بازرسی از خودروهای ورودی به کشور در گذرگاه رسمی دوغارون موفق به کشف ۳۱۲ گرم طلای قاچاق در قالب چهار شمش شدند.

سردار ماشاءالله جان‌نثار روز سه‌شنبه در سفر به شهرستان تایباد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان طلای کشف شده در پاسگاه ایست و بازرسی ۱۷ شهریور با هوشیاری و تجسس دقیق نیروهای مرزبانی از یک تبعه افغانستانی به دست آمد. 

وی ادامه داد: ارزش ریالی شمش های کشف شده افزون بر سه میلیارد و ۶۷۷ میلیون و ۲۳۲ هزار ریال برآورد شده است.

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: در این ارتباط یک دستگاه خودرو توقیف و قاچاقچی یاد شده نیز راهی مرجع قضایی شد.

وی افزود: ورود غیرمجاز هرگونه کالا به کشور ضربه به اقتصاد و تولید ملی به شمار می‌رود.

استان خراسان رضوی بیش از ۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد که ۹۰ کیلومتر از این امتداد در شهرستان تایباد واقع است.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

مشهد- معاون عملیات سازمان آتش نشانی مشهد گفت: در پی ریزش سقف یک سوپر مارکت در بولوار توس این شهر ٢ دختر نوجوان جان باختند.

آتشپاد دوم مسعود ظهوریان افزود: در پی این حادثه که عصر سه‌شنبه روی داد، ٣٥ آتش نشان به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: در این حادثه سقف این فروشگاه مواد غذایی به صورت کامل فرو ریخت و سه زن داخل مغازه زیر آوار محبوس شدند که آتش نشانان عملیات جستجو و کاوش را آغاز کردند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی مشهد گفت: آتش‌نشانان یک زن را به صورت زنده و پیکر بی جان ۲ دختر ۱۳ و هشت ساله را که به دلیل شدت حادثه در همان دقایق اولیه جان خود را از دست داده بودند، از زیر آوار خارج کردند. 

وی افزود: علت دقیق این حادثه توسط کارشناسان مربوطه در دست بررسی است.

تایباد- مدیر آموزش و پرورش تایباد گفت: تمامی کلاس‌های درس مدارس شهری و روستایی این شهرستان با استفاده از مواد شوینده بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا ضدعفونی شدند.

احمد برزخی فریمانی افزود: با این اقدام که با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان انجام شد فضای ایمن برای حضور دانش‌آموزان فراهم شده و با رعایت بهداشت فردی جای نگرانی وجود ندارد.
وی ادامه داد: علاوه بر ضد عفونی کردن فضاهای آموزشی برخی مواد ضدعفونی کننده نیز بین دانش‌آموزان مدارس شهری و روستایی این شهرستان توزیع شده است.

مدیر آموزش و پرورش تایباد گفت: براساس بازرسی های گسترده از مدارس این شهرستان دستورالعمل‌های بهداشتی در اغلب آنها رعایت می‌شود.

وی افزود: این بازدیدها به صورت مستمر ادامه دارد. 

هزار و ۷۰۰ معلم، تعلیم و تربیت حدود ۳۰ هزار دانش‌آموز را در ۲۰۶ مدرسه شهرستان تایباد بر عهده دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha