تقویت همکاری وزارت تعاون و کمیسیون‌های تخصصی مجلس

تهران- ایرنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تقویت نهادهای بخش تعاون از جمله بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری و توسعه همکاری‌ها از سوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مورد تاکید قرار گرفته است.

«محمد شریعتمداری» روز سه شنبه در حاشیه جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باید تقویت نهادهای بخش تعاون مانند بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری مورد توجه و در دستور کار قرار بگیرد.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود: در این جلسه گزارشی تحت عنوان " تامین مالی خرد تضمین شده بخش تعاونی" ارائه شد که مواردی را در خصوص استفاده از سرمایه‌های خرد با همکاری بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری مطرح و مورد تاکید قرار می داد.

وی تصریح کرد: همچنین مقرر شد تا با همت مجلس شورای اسلامی، این نهادهای مهم مالی در بخش تعاون در جریان تصویب لوایح اصلاحی، طرح های نمایندگان و بودجه سال ۱۴۰۰ مورد توجه قرار بگیرند، زیرا این نهادها موجبات افزایش سطح ارائه خدمات و بهره مندی بیشتر از جوانان در ساماندهی شرکت ها را فراهم می کنند.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی درباره تحولات قابل ملاحظه شستا خاطرنشان کرد: وضعیت فعلی این هلدینگ، شفافیت فعالیت‌ها، قابلیت عرضه تمام صورت های مالی و فعال بودن سامانه های شفاف ساز به ویژه بعد از عرضه شدن در بورس تشریح شد.

شریعتمداری با اشاره به گستردگی فعالیت های وزارتخانه کار، تعاون و رفاه اجتماعی تاکید کرد: با توجه به ارتباط وسیع میان فعالیت های این وزارتخانه با کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی در حوزه صنعتی، معدنی و پیشرفت های این بخش، تعامل با کمیسیون اصلی در عرصه صنعت و معدن ادامه خواهد داشت.

به گفته وی، مراکز نوآوری بخش تعاون تا مهرماه در ۱۱ استان کشور افتتاح و آماده فعالیت خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =