۱۳ طرح عمرانی و اقتصادی در شهرستان شازند به بهره‌برداری رسید

استاندار مرکزی گفت: ۱۳ طرح عمرانی، اقتصادی و خدماتی روز سه‌شنبه به ارزش ۱۶۳ میلیارد ریال در شهرستان شازند بهره‌برداری و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.

سید علی آقازاده روز سه‌شنبه در حاشیه بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی این طرح‌ها افزود: استخر پرورش ماهی قزل آلای شهر آستانه در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع و ظرفیت ۱۰ تن ماهی با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: عملیات اجرایی درمانگاه شبانه روزی شهر هندودر نیز در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع و زیر بنای سه هزار متر مربع و پیش بینی ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.
استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: سردخانه میوه و تره بار خسبیجان با ظرفیت یک هزار و ۵۰۰ تن و اعتبار ۲۸ میلیارد ریال شامل ۱۳ میلیارد ریال آورده شخصی و ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات به بهره برداری رسید.
آقازاده گفت: عملیات اجرایی هنرستان ۶ کلاسه شهر توره نیز آغاز شد که با پایان یافتن عملیات آن، عدالت آموزشی در نقاط کم برخوردار به منصه ظهور می‌رسد.
وی ادامه داد: بهره‌برداری از طرح‌های آموزشی و بهداشتی در شهرستان‌ها و مناطق محروم نقش مهمی در افزایش سرانه آموزشی و بهداشتی در این مناطق به همراه دارد.
استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از طرح بازسازی و نوسازی ساختمان جهاد کشاورزی شهرستان توره نیز از دیگر طرح‌هایی بود که در این سفر به بهره‌برداری رسید.
آقازاده افزود: ساختمان جهاد کشاورزی توره با اعتباری بالغ بر جهار میلیارد ریال و زیر بنای ۴۵۰ متر مربع به بهره‌برداری رسید.
وی ادامه داد: عملیات اجرایی اورژانس شهری و پدهوایی مهاجران نیز آغاز شد.
استاندار مرکزی گفت: ۲۰ خانه هلال شهرستان شازند نیز در این سفر به صورت همزمان به بهره‌برداری رسید.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز استان مرکزی نیز در سخنانی گفت: عملیات اجرایی طرح توسعه هنرستان رضوان توره در ۶ کلاس و زیر بنای ۵۵۶ متر مربع در ۲ طبقه آغاز شد.
محمدی افزود: ۵۰ درصد اعتبار مورد نیاز این طرح توسط خیر مدرسه ساز و ۵۰ درصد از محل اعتبارات ملی تامین شده‌ است.

شهرستان شازند از توابع استان مرکزی در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی اراک واقع شده است و در این منطقه بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =