معاون استانداری یزد: حضور دانش‌آموزان در مدرسه مانع آموزش غیرحضوری نشود

یزد -ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد با بیان اینکه وظیفه داریم، با توحه به شیوع ویروس کرونا، پاسخگوی نگرانی خانواده‌ها و حفظ سلامت دانش‌آموزان استان باشیم ،گفت: نباید اصرار بر حضور در مدرسه مانع از ارایه خدمات آموزشی غیرحضوری شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، اکرم فداکار در نشستی که با دستورکار بررسی شیوه‌های ارایه  آموزش غیرحضوری در مدارس استان ‌و زیرساخت های مورد نیاز و موانع موجود برگزار شد، وظیفه آموزش و پرورش را در شرایط شیوع بیماری کووید- ۱۹ سخت، سنگین و حساس دانست و از تلاش‌های جامعه فرهنگی در این رابطه قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه ما خود را ملزم به سلامت دانش‌آموزان می دانیم، اظهار کرد: فراهم کردن فضایی سالم و با آرامش خاطر برای دانش آموزان صرفاً با مدیریت آموزش و پرورش به تنهایی قابل انجام نیست.

فداکار گفت:‌ لازم است علاوه بر همکاری همه دستگاه‌های استان، جهت‌دهی کمک‌های خیری و ظرفیت‌های استان به سمت آموزش و پرورش ‌هدایت شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد ادامه داد: هیچ کاری را بدون همراهی و کمک مردم نمی توانیم به پیش ببریم و خانواده‌ها باید از حضور فرزندان خود در مدارس آرامش خاطر نسبی و رضایت داشته باشند و هیچ دانش آموزی نباید از خدمات آموزشی محروم بماند.
‌وی تصریح کرد:باید مطمین باشیم همه دانش آموزان فارغ از اینکه در مدرسه حاضر می شوند یا به‌دلایلی در مدرسه حضور نمی یابند؛ با استفاده از روش‌های تلفیقی متعدد موجود ‌از جمله حضوری- آنلاین، تولید و توزیع محتوای آموزشی به شیوه های مختلف امکان بهره‌گیری از آموزش را دارند.
رییس کمیته فناوری ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا با تاکید بر پیگیری اعتبار سخت‌افزاری آموزش و پرورش و فراهم کردن زیرساخت های ارتباطی با مساعدت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت مخابرات استان، ‌افزود: البته در زمینه آموزش غیرحضوری شاهد اتفاق های خوب و ویژه‌ای در برخی از مدارس استان بودیم که این اقدامات باید با انتخاب بهترین‌ها برای کشور نیز الگوسازی شود.
فداکار بر پاسخگویی همه مسوولان به مردم تاکید کرد و یادآور شد: ‌ضروری است به کمک صدا و سیما و رسانه‌های استان فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد تا در کنار پاسخگویی به مردم، خانواده ها را به صبوری دعوت کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد که هیچ دانش آموزی نباید در رابطه با آموزش سردرگم باشد و ‌بسترهای ارایه آموزش غیرحضوری در مدارس استان در کنار راهکارهای جانبی برای حضور در مدارس به بهترین نحو تحقق یابد.
در این نشست عباسعلی دانافر مدیرکل آموزش و پرورش یزد نیز گزارشی از اقدامات انجام شده در رابطه با فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز و رفع موانع موجود برای ارایه آموزش غیرحضوری و فراهم کردن پروتکل های لازم بهداشتی در مدارس برای حضور دانش‌آموزان را بیان کرد.

در حال حاضر ۲۷۰ هزار دانش آموز در استان یزد تحصیل می کنند. 

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز( سه شنبه) گفت: از اوایل اسفند ماه ۱۳۹۸ تاکنون ۴۰۷ هزار و ۳۵۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۴۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به ۲۳ هزار و ۴۵۳ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری اظهار کرد: از ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر  ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۷۰۵ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شده اند  که از این تعداد یک هزار و ۲۹۹ نفرآنها بستری شدند. 

وی ادامه داد: تاکنون ۳۴۹ هزار و ۹۸۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین سه هزار و ۸۱۱ نفر از افراد  بدحال تحت مراقبت قرار دارند که تاکنون سه میلیون و ۶۱۳ هزار آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

معاون وزارت  بهداشت بیان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، تهران ،مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارد و شرایط در آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در حالت هشدار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =