بازرس ویژه وزارت ارشاد: عملکرد اداره فرهنگ دشتی قابل ستایش است

بوشهر- ایرنا- بازرس ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی استان بوشهر با وجود مدیر و کارکنان با تجربه و متخصص دارای عملکرد قابل ستایشی است.

علی خاکپور روز سه شنبه در نشست با رئیس و کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی بیان کرد: فلسفه وجودی بازرسی‌ها کمک به ارتقا کیفیت عملکرد، بهره‌وری و خدمت رسانی به جامعه فرهنگی و هنری، کاهش مشکلات کارکنان و ادارات است.

وی افزود: تلاش عموم همکاران در این اداره، انجام وظایف محوله سازمانی و خدمت رسانی به جامعه فرهنگی و هنری به صورت مطلوب در همه ابعاد است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی نیز با تقدیر از حضور و توجه بازرسان به مشکلات شهرستان‌ها بیان کرد: پیشرفت و تاثیر هر مجموعه‌ای به داشتن نیروهای شایسته و کارآمد و استفاده بهینه از منابع انسانی است و رضایت مندی مردم و افتخارات کسب شده نتیجه هم دلی و تلاش کارکنان و همراهی جامعه فرهنگی و هنری است.

حمید زارعی اضافه کرد: احداث و راه اندازی سالن سینما، احداث بزرگترین نگارخانه استان، راه اندازی دفتر نمایندگی سینمای جوانان، احداث دو پلاتوی نمایش، تاسیس ۸۰۲ باشگاه کتاب خوانی و ایجاد ۶ کتابخانه مدرسه ای و ۶۲ کتاب خانه کلاسی، احداث سالن کنفرانس آموزشی در فرهنگسرای خورموج، ایجاد کتاب نمای دشتی، تاسیس اولین خانه فرهنگ و هنر روستایی کشور در چاوشی، احداث فرهنگسرا در شهر شُنبه، تشکیل شورای قرآنی، احداث موسسه قرآنی در روستای چارک و چاپ آثار و حمایت از مولفان دشتی از جمله اقدامات انجام شده توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی در این دولت بوده است.

وی بیان کرد: از سال ۹۳ تاکنون ۱۳۶ همایش و جشنواره علمی، فرهنگی و قرآنی، ۱۳۷ اجرای نمایش، ۲۹ فیلم  مستند و کوتاه، ۱۶۲ جنگ شادی، ۱۲ کنسرت موسیقی، ۱۷۴۴ دوره آموزشی، ۱۵۹ نمایشگاه فرهنگی و هنری و ۱۶۹ مسابقه فرهنگی و هنری برگزار شده است.

زارعی افزود: در این دولت ۱۸ انجمن فرهنگی و هنری، ۶ آموزشگاه هنری، هشت کانون تبلیغاتی، ۳۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد، ۳ موسسه قرآنی، ۵ چاپخانه، ۸ موسسه فرهنگی و هنری و ۴ انتشارات به مجموعه فرهنگی شهرستان اضافه شده‌است.

وی  اضافه کرد: شاخص ها و افتخارات متعددی نیز کسب شده که نامزدی چند دوره پایتخت کتاب ایران، دهکده کتاب ایران توسط روستای درازی، شهرستان برتر باشگاه های کتاب خوانی کشور،  شهر شاخص نقالی و شاهنامه خوانی کودکان و نوجوانان کشور،  انجمن برگزیده ادبی توسط انجمن ادبی فایز، تربیت سی حافظ قرآنی،  سه دوره کانون برگزیده استانی و کشوری توسط کانون روستای عربی،  شهر شاخص موسیقی کودکان،  ثبت آثار متعدد معنوی و اخذ درجه هنری و کسب عناوین مختلف توسط هنرمندان در جشنواره های بین المللی و ملی گوشه ای از افتخارات کسب شده بوده است.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزار نفر جمعیت در ۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =