درس آموزی از دوران دفاع مقدس والاترین الگو برای اتحاد و همدلی است

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کنگاور گفت: درس‌آموزی از دوران دفاع مقدس، والاترین الگو و نماد برای همدلی، هم‌افزایی و اتحاد در مسیر مقاومت در برابر دشمنان و ساختن و اعتلای ایران اسلامی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، خیرالله خزایی روز سه شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم چهلمین سالگرد دفاع مقدس و تقدیر از رزمندگان دوران باشکوه حماسه و ایثار که در سرسرای فرمانداری این شهرستان برگزار شد، افزود: دفاع مقدس، باشکوه ترین صفحات تاریخ مقاومت ملت ایران اسلامی را شامل می شود و در گرامی داشت باشکوه یاد و خاطره حماسه سازی ها و جان فشانی های این دوران عزیز همه اتفاق نظر دارند.
او تجلیل از خانواده های شهدا و ایثارگران را یک وظیفه همگانی دانست و خواستار قدردانی از فرزندان و همسران رزمندگان به عنوان مجاهدان جبهه های حق علیه باطل شد و اظهار داشت: ارزش هایی چون ایثار و شهادت، والاترین سرمایه اجتماعی است و هرچه گستره این جامعه وسیع تر باشد توان در برگیرندگی و تاثیر آن بر اجتماع بیشتر خواهد شد.
در ابتدای این جلسه سرهنگ علی حیدرنژاد فرمانده سپاه ناحیه کنگاور، دستورالعمل اجرایی چهلمین ستاد بزرگداشت هفتۀ دفاع مقدس را تشریح کرد و مدیران حاضر در جلسه هم راهکارها و پیشنهادهای خود را برای برگزاری هرچه باشکوه تر هفته دفاع مقدس ارایه دادند.
تجلیل از ۴۳۰ رزمنده دفاع مقدس شهرستان، برپایی ایستگاه‌های صلواتی با توزیع ماسک و مواد ضدعفونی، برگزاری یادواره شهدا، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگر، فضاسازی ادارات و اماکن سطح شهر از مهمترین برنامه های چهلمین سال گرامی داشت دفاع مقدس در کنگاور بود.

کنگاور در زمان دفاع مقدس با جمعیت حدود ۳۶ هزار نفری ۱۷ هزار و ۵۰۰ رزمنده را در قالب ۲ گردان به جبهه های حق علیه باطل اعزام کرد.
کنگاور با ۴۲۰ شهید والامقام در شرقی ترین نقطه استان کرمانشاه و ورودی این استان غربی قرار دارد.