۲۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۹
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 84040109
۶ نفر

برچسب‌ها

بیشتر فرانسوی‌ها با بازگشت حکم اعدام موافق هستند

تهران - ایرنا - نتایج یک نظرسنجی در فرانسه نشان می‌دهد که بیش از نیمی از شهروندان این کشور متعتقدند، مجازات اعدام برای بازگرداندن قانون و نظم به کشور باید اجرا شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، طبق یک نظرسنجی که برای روزنامه «لوموند» فرانسه انجام شده، ۵۵ درصد فرانسویان معتقدند مجازات اعدام در این کشور باید احیا شود. همچنین ۸۲ درصد آنها می‌گویند برای برقراری نظم، فرانسه نیازمند یک رهبر حقیقی است.

مطالعه ای که توسط موسسه‌ افکارسنجی «ایپسوس/ سوپرا استریا_ Ipsos/Sopra Steria» فرانسه، برای روزنامه «لوموند» انجام شده، نشان می دهد اکثر فرانسوی‌ها طرفدار احیای مجازات اعدام و خواستار استقرار یک رهبر واقعی برای برقراری نظم در این کشور هستند.

طبق این نظرسنجی که برای هشتمین سال متوالی از سوی بنیادهای «ژان ژوره - Fondation Jean Jaurès» و انستیتو«مونتنی - Institut Montaigne» در بازه زمانی یکم تا سوم سپتامبر (یازدهم تا سیزدهم شهریور) بین ۱۰۳۰ نفر افراد ۱۸ سال به بالا انجام شده، حدود ۵۵ درصد مردم فرانسه که این رقم ۱۱ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ میلادی افزایش نشان می‌دهد و رکوردی محسوب می‌شود معتقدند که مجازات اعدام در فرانسه باید احیا شود.

براساس این گزارش، فعالان جمهوری خواه و جبهه ملی تنها طیف‌های سیاسی در فرانسه هستند که با استقبالی قاطع این ایده را تصویب می‌کنند. 85 درصد هواداران طیف جمهوری خواه و ۷۱ درصد طرفداران جبهه ملی که ۲۳ درصد نسبت به سال گذشته این رقم رشد نشان می‌دهد به طور عمده با این ایده موافق هستند.

در حالی که ۶۸ درصد قشر کارگری، ۶۰ درصد کارمندان و ۵۵ درصد بازنشستگان فرانسوی با این ایده موافق هستند، این رقم در بین مدیران ۴۱ درصد و صاحبان مشاغل متوسط ۴۰ درصد است. همچنین طبق این نظرسنجی، حدود ۸۲ درصد مردم فرانسه معتقدند که برای دستیابی به نظم واقعی در این کشور نیازمند یک رهبر واقعی است. این رقم نسبت به سال گذشته ۳ درصد افزایش دارد.

درماه سپتامبر۱۹۸۱(مهر1360) لغو قانون اعدام به تصویب پارلمان فرانسه رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =