مدیریت کرونا در منطقه آزاد اروند از دیگر نقاط کشور پیچیده‌تر است

آبادان - ایرنا - رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: پیچیدگی و سختی مدیریت کرونا در منطقه آزاد اروند (آبادان و خرمشهر) نسبت به دیگر نقاط کشور بیشتر است.

به گزارش ایرنا شکراله سلمان‌زاده روز سه‌شنبه در آیین نکوهداشت پزشکان منطقه آزاد اروند در سالن اجتماعات این منطقه بیان کرد:مدیریت و کنترل کووید ۱۹ در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر با داشتن مرزهای زمینی، دریایی و هوایی با کشورهای همسایه، شرکت پالایش نفت، صنعت، بنادر و راه‌آهن به همراه تعداد زیادی از کارکنان که به دیگر مناطق کشور تردد دارند پیچیدگی خاصی دارد.

وی با بیان اینکه از هفته گذشته شاهد افزایش موارد بستری بیماران کرونای در شهرستان‌های جنوب غرب خوزستان هستیم افزود: شیوع این بیماری در پیک دوم در شرایط خاص منطقه نسبت به دیگر نقاط خوزستان بیشتر است و لازم است برای حفظ سلامت مردم ، دوباره محدودیت‌ها برقرار شود.

سلمان‌زاده با اشاره به تلاش و زحمت کادر پزشکی در پیشگیری و درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ گفت: افزایش موارد بستری سرپایی و مراقبت‌های ویژه در منطقه نگران کننده است و از مردم تقاضا دارم برای کمک به کادر درمان نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی را مراعات کنند.

وی از آمادگی بیمارستان امام خمینی(ره) نفت و بیمارستان ۱۷ شهریور تامین اجتماعی در صورت تشدید مرحله دوم پیک کرونا در منطقه اشاره کرد و ادامه داد:در مدیریت پیک اول بیماری کووید ۱۹ همکاری خوبی بین دانشکده علوم پزشکی آبادان و مجموعه نفت و تامین اجتماعی انجام شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان نیز با تقدیر از جامعه پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: کارکنان دانشکده علوم پزشکی آبادان از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون خدمات ارزنده‌ای به مردم این منطقه داشتند که جای تقدیر دارد.

سیدزین العابدین موسوی افزود: همه کادر درمانی بهداشت و درمان زیرپوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان در جنوب غرب خوزستان در کنترل ویروس منحوس کرونا بسیار کوشا ظاهر شدند.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان در این آیین شمار کارگران بهبود یافته از ویروس کرونا را در این پالایشگاه ۳۰۰ نفر بیان کرد و گفت: از این تعداد ۲ نفر از کارگران براثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

علیرضا امین با اشاره به فعالیت‌های اجتماعی پالایشگاه در کنترل بیماری کرونا در آبادان گفت:این پالایشگاه ضمن خرید دستگاه تنفسی برای بیمارستان نفت، ۱۴۰ هزار عدد ماسک بین کارکنان پالایشگاه و ارگان‌های مختلف توزیع کرد.

وی ادامه داد: همچنین ۲۵ هزار لیتر مواد ضدعفونی، ۵۸ دستگاه تب‌سنج و ۱۵۳ دستگاه پمپ سمپاش در بین تکایا و مساجد توزیع شد.

به گزارش ایرنا ۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان های زیر مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره‌مند هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =