روزانه ١٠٠ تُن زباله در نقده تولید می‌شود

ارومیه- ایرنا- فرماندار نقده گفت: روزانه حدود ۸۰ تا ۱۰۰ تن زباله در این شهر تولید می‌شود که تمام نهادها از جمله شهرداری، محیط زیست، بهداشت و درمان، نظام پزشکی و سایر ارگان‌های مربوطه باید بر دفع اصولی آن اقدام کنند.

منوچهر شاکر روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مساله پسماند از چالش‌های مهم زیست محیطی و زندگی شهروندان است که تاثیر مستقیمی بر زندگی و سلامت مردم دارد و مسوولان مربوطه با جدیت بیشتری در ساماندهی این بخش باید عمل کنند.

وی ادامه داد: دفع پسماندهای عمرانی و شهری پروتکل‌های جداگانه‌ای دارد که مدیریت هریک از آنها نیاز به برنامه‌ریزی جامع و همه‌جانبه دارد.

فرماندار نقده از اصلاح روند جمع‌آوری و بی‌خطرسازی زباله‌های پزشکی از ابتدای مهرماه خبر داد و افزود: طبق موافقت‌نامه‌ای که بین شهرداری نقده و شبکه بهداشت و درمان و نظام پزشکی صورت گرفته است، امیدواریم این کار به نحو مناسبی انجام گیرد.

شاکر بیان کرد: جمع‌آوری و بی‌خطرسازی زباله‌های پزشکی، محل دپوی نخاله‌های ساختمانی، سایت زباله شهری نقده و محمدیار، فرهنگ‌سازی برای کاهش تولید زباله، تفکیک زباله در مبدا و ساماندهی ورودی شهرها از منظر زیبایی مورد توجه و پیگیری مسوولان شهری است.

در آذربایجان‌غربی روزانه نیز بیش از هزار و ۳۰۰ تن زباله و  ۲.۵ تن زباله عفونی تولید می‌شود که این امر نیاز به فرهنگ‌سازی در زمینه تولید کمتر زباله را الزامی می‌کند.

براساس اعلام مسوولان محیط زیست، حد استانداردی برای تولید زباله وجود ندارد و هرچه تولید آن کمتر باشد، مطلوب‌تر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =