دیلی تایمز: جهان از پشت پرده سازش اعراب با صهیونیست‌ها آگاه است

اسلام‌آباد - ایرنا - روزنامه پاکستانی «دیلی تایمز» نوشت: ترفندهای واشنگتن که شاید بیشتر از رویدادهای اخیر در خاورمیانه است، امکان دستیابی به یک کشور مستقل و آزاد را از فلسطینیان گرفته و جهان از اهداف اصلی پشت پرده سازش برخی اعراب با صهیونیست‌ها آگاه است.

به گزارش ایرنا، این روزنامه انگلیسی زبان روز سه‌شنبه در سرمقاله‌ای با عنوان «و اکنون بحرین» نوشت که دیگر مهلتی به مردم فلسطین داده نخواهد شد و راهکار تشکیل دو کشور که همیشه روی آن حساب بازمی کردند، دیگر امکان اجرایی شدن ندارد.

در این سرمقاله آمده است: هیچ کس بازخورد طرح سازش با رژیم صهیونیستی را نمی‌داند و یا اینکه چه اتفاقی قرار است رخ بدهد به ویژه اگر ترامپ چرخشی درباره سیاست هایش انجام دهد.

دیلی تایمز خطاب به رژیم‌های عربی سازشگر با صهیونیست‌ها نوشت: هر کسی که دست به دست اسرائیل می‌دهد می‌تواند امیدوار باشد و خوب بخوابد. زیرا فکر می‌کند شهرک سازی‌های غیرقانونی رژیم صهیونیستی متوقف شده و توسعه طلبی دیگر انجام نخواهد شد اما همه دنیا واقعیت مربوط به توافق صلح برخی اعراب با رژیم نامشروع صهیونیستی را می‌داند.

در این سرمقاله آمده است: سازشگران از ورود به اردوگاه ترامپ راضی هستند و به نظر می‌رسد افراد دیگری نیز هستند که پیش از انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا از توافق برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی سخن خواهند گفت.

رسانه‌های پاکستان با انعکاس خشم و اعتراض افکار عمومی این کشور به اخبار رسیده چند روز اخیر درباره خیانت برخی اعراب منطقه به آرمان‌های فلسطین، آن را نتیجه مناسبات پنهانی آنان با رژیم اشغالگر قدس می‌دانند که اکنون دامن بحرین را گرفته است تا تن به صلح با رژیم صهیونیستی دهد.

به تعبیر ناظران سیاسی در پاکستان، داستان عادی‌سازی روابط توسط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی چیزی جز کسب منافع انتخاباتی از سوی دونالد ترامپ نیست و تبعات آن به کام آمریکا و به ضرر منطقه به ویژه جهان اسلام خواهد بود.

نخست وزیر پاکستان به تازگی در واکنش به عادی‌سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی پس از امارات، گفت: هرگونه به رسمیت شناختن اسرائیل با مخالفت شدید مردم فلسطین مواجه می‌شود و ما نیز نمی‌توانیم مغایر با آرمان‌های ملت مظلوم این کشور تصمیم بگیریم و به حمایت خود از حل عادلانه موضوع فلسطین ادامه خواهیم داد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =