۲۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۹
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 84040087
۰ نفر

برچسب‌ها

مدیریت بحران: حوادث در کرمان روند افزایشی دارد

کرمان - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: در سال ۹۸ تعداد ۹۶ حادثه داشتیم که این آمار از ابتدای سال جاری به ۴۵ حادثه رسیده است که روند افزایشی در حوادث استان مشاهده می کنیم.

به گزارش ، محید سعیدی روز سه شنبه در نشست ستاد بحران استانداری کرمان افزود: در سال جاری ۲۰ مورد حادثه سیل در استان کرمان اتفاق افتاده است که ناشی از تغییر اقلیم و ترسالی و افزایش یارندگی ها بوده است.

وی تصریح کرد: ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خسارت ناشی از حوادث در سال گذشته برآورد شده است که این میزان از ابتدای سال ۹۹ یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با اشاره به خسارت سیل به راه های روستایی اظهار داشت: در سال ۹۸، ۶۵۴ راه روستاییی بر اثر سیل دچار خسارت و قطع شد که امسال در شش ماه نخت ۲۳۳ مورد بود که در مدت زمان کوتاهی توسط راهداری  و همکاری سایر دستگاه ها بازگشایی شد.

وی ادامه داد: در حوادث سال جاری ۴۵۳ دستگاه ماشین آلات با کمک سایر دستگاه ها برای ترمیم و بازگشایی راه های اصلی و فرعی و پل ها بکار گرفته شد و اقلام امدادی، معیشتی و زیستی نیز بین اسیب دیدگان توزیع شده است.

سعیدی با اشاره به ضعف زیرساخت های برق و اب در مناطق روستایی استان کرمان بیان کرد: امسال ۱۷۳ روستا در حوادث دچار قطعی آب و ۲۳۳ روستا با قطع برق روبرو شدند که باید از ساخت زیرساخت ها در مناطق قبلی اسیب پذیر از سیل جلوگیری شود.

وی گفت: در سال ۹۹ تعداد ۱۱۵ روستا و در سال جاری ۲۵ روستا دچار آبگرفتگی و ورود سیل به منازل شده اند و تعداد ۴۹ روستای در معرض خطر حادثه در استان وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان افزود: در سا ل ۹۸، یکهزار و ۱۴۶ مورد زلزله و در سال جاری تاکنون ۴۷۷ مورد زلزله در استان کرمان رخ داده  که هفت مورد از زلزله های اماسل بالای چهار ریشتر بوده است.

وی با بیان اینکه به دلیل بارندگی های سال گذشته پوشش گیاهی در استان افزایش یافته است تاکید کرد: در سال قبل ۸۵۸ هکتار از اراضی و مراتع جنگلی دچار آتش سوزی شد، که این مقدار از ابتدای سال جدید به یک هزار و ۶۴۷ هکتار رسیده است.

سعیدی تصریح کرد: با وجود پیگیری های زیاد در رابطه با پرداخت خسارت های ناشی از حوادث در استان کرمان، تنها یک مصوبه در دولت برای بازسازی انجام شده است و برای بقیه حوادث تصمیمی گرفته نشده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =