نمایندگان دولت، دانشگاه‌ و صنعت در همایشی مجازی در شیراز گردهم آمدند

شیراز-ایرنا-رییس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: بیست‌ و دومین همایش ملی همکاری‌های دولت، دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی به میزبانی مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام آغاز به کار کرد.

محمدجواد دهقانی، سه‌شنبه به ایرنا بیان داشت: جمعیت ایرانی پیشبرد، ارتباط صنعت و دانشگاه با همکاری مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با هدف بررسی و تعیین نقش دولت، دانشگاه‌ها و بخش خصوصی در تحکیم ارتباطات مشترک، دستیابی به سازوکارهای لازم و تعیین راهبردهای مناسب برای تحقق این موضوع فعالیت می‌کند.

وی، هدف اصلی برگزاری این همایش را بررسی و تعیین نقش دولت، دانشگاه‌ها و بخش خصوصی و راهکارهای ایجاد هم‌افزایی مطلوب عنوان کرد.

دهقانی، با اشاره به نقش ارتباط صنعت و دانشگاه در تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: بر این اساس، موضوع‌هایی همچون جایگاه ارتباط دانشگاه و صنعت در برنامه توسعه ششم، علم، فناوری و نوآوری در الگوی پیشرفت ایران، روش‌های توسعه مهارت و اشتغال‌پذیری در برنامه‌ریزی‌های آموزشی دانشگاه‌ها و مدارس، تبیین سیاست‌ها و راهکارهای کارآفرینی، تجاری‌سازی دستاوردهای علمی و رفع نیازهای صنعت، اکوسیستم نوآوری راهبردی اثربخش در حوزه تعاملات دانشگاه و صنعت و ایفای نقش دانشگاه‌های نسل سوم در توسعه منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی به بحث و تبادل نظر گذاشته خواهد شد.

به گفته رییس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، این همایش به ‌صورت وبینار (ویدیوکنفرانس) در حال برگزاری است و ۵۵ سخنران از ۳۸ مرکز علمی، صنایع دولتی و خصوصی و چهار وزارتخانه در مدت 2 روز به بیان دیدگاه‌های خود می‌پردازند.

رییس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، خروجی این همایش را تدوین سندی راهبردی عنوان کرد که در اختیار وزارتخانه‌ها قرار می‌گیرد.
مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، مرکزی اطلاعاتی و پژوهشی است که با هدف بهبود تولید و توزیع اطلاعات علمی در ایران و کشورهای منطقه فعالیت می‌کند. این مجموعه، اطلاعات چاپی و الکترونیکی را در قالب نشریات فارسی و زبان‌های دیگر در اختیار محققان، دانش پژوهان و مراکز علمی و تحقیقاتی قرار می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =